بی اطلاعی رئیس دانشگاه ارومیه از کلاهبرداری از طریق کافی نت دانشگاه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   02 خرداد 1391-22 May 2012بازدید 1633بی اطلاعی رئیس دانشگاه ارومیه  از کلاهبرداری از طریق کافی نت دانشگاه

رئیس دانشگاه ارومیه نسبت به کلاهبرداری که براساس اعلام پلیس فتا از طریق کافی نت این دانشگاه صورت گرفته بود اظهار بی اطلاعی کرد.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر , براساس اعلام پلیس فتا، پیرو شکایت فردی مبنی بر برداشت مبلغ 12 میلیون ریال به صورت غیر مجاز از حساب وی، ماموران اقدامات خود را آغاز کردند که مشخص شد مقداری از برداشت از طریق سیستم‌های کافی نت دانشگاه ارومیه صورت گرفته است.

پلیس فتا همچنین اعلام کرد که با توجه به عدم‌رعایت نکات امنیتی در این کافی‌نت، شناسایی متهم ممکن نبود و در تحقیقات فنی و تخصصی مشخص شد که مبلغ برداشت شده صرف خرید اینترنتی شارژ تلفن شده است که در بررسی‌های نهایی متهم که دانشجوی اخراجی بود، شناسایی و طی عملیاتی دستگیر شد.

طی بازجویی‌های انجام گرفته، متهم اقرار کرد که در ابتدا با معرفی خود به عنوان خانمی در چت روم ها، تلفن‌های افراد را بدست آورده و سپس با ارسال پیامک به افراد مذکور با مضمون برنده شدن تخفیف شارژ این افراد را به وب‌سایت مورد نظر که بسیار شبیه به وب‌سایت اصلی بوده (فیشینگ شده) هدایت کرده و تمام اطلاعات بانکی افراد را سرقت می کرد.
با بررسی ایمیل و وب‌سایت، متهم به بیش از 400 نفر پیامک ارسال کرده است. لذا طی هماهنگی با شرکت فروش شارژ مربوطه پیامکی مبنی بر برداشت غیر مجاز از افراد با شیوه فوق و تماس مالباختگان با پلیس فتا ارسال شد، تاکنون 20 نفر اعلام کرده اند که از حسابشان برداشت شده است.
این در حالی است که دکتر حسن صدقی - رئیس دانشگاه ارومیه در گفتگو با خبرنگار مهر در زمینه کلاهبرداری از طریق کافی نت های این دانشگاه اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: این مسائل را حراست دانشگاه پیگیری می کند و من از آن خبر ندارم.

رئیس دانشگاه ارومیه کلاهبرداری طریق کافی نت دانشگاه

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها