برگزاری کرسيهاي آزاد انديشي دانشگاهها در قالب "باشگاه آزاد انديشي دانشگاهيان"

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   03 خرداد 1391-23 May 2012بازدید 1058
برگزاری کرسيهاي آزاد انديشي دانشگاهها در قالب "باشگاه آزاد انديشي دانشگاهيان"

پرتال دانشگاهی به نقل از پژوهشگران دانشجو:به گفته معاون فرهنگي اجتماعي وزارت علوم، با تصويب شوراي عالي انقلاب فرهنگي و راه‌اندازي خانه ملي گفتگوي آزاد در جامعه، از اين پس کرسيهاي آزاد انديشي دانشگاهها در قالب "باشگاه آزاد انديشي دانشگاهيان" برگزار مي‌شود.

غلامرضا خواجه سروي با اشاره به علت راه اندازي باشگاه آزاد انديشي دانشگاهيان اين موضوع را در راستاي يکي از مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي عنوان کرد و افزود: کرسيهاي آزاد انديشي در دانشگاهها به عنوان يک فرهنگ و رويه نياز به نهادينه شدن دارند و بايد محلي براي برگزاري داشته باشند که اين محل به طور کلي در يکي از مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي تحت عنوان "خانه ملي گفتگوي آزاد" نامگذاري شد.

وي گفت: بايد خاطر نشان کرد که منظور شوراي عالي انقلاب فرهنگي از اين نامگذاري، تنها محدود به دانشگاهها نبوده بلکه اين نامگذاري به صورت عمومي مصوب شده و تاکيد کرده که خانه ملي گفتگوي آزاد در کشور تشکيل شود.

به گفته اين مقام مسئول حوزه فرهنگي وزارت علوم، به منظور رعايت مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي به دانشگاهها اعلام شد اين خانه تشکيل شود اما نام آن را "باشگاه آزاد انديشي دانشگاهيان" قرار دهند، زيرا خانه ملي گفتگوي آزاد، عمومي و مربوط به همه جامعه است و خانه اي که در دانشگاهها راه اندازي مي شود بايد عنوان دانشگاهي داشته باشد و به سادگي در دانشگاهها بتواند جاي خود را باز کند، مثل لفظ "باشگاه" که در دانشگاهها جا افتاده است.

خواجه سروي با تاکيد بر اينکه دانشگاهها حتماً نبايد از عنوان "باشگاه" براي مکان راه اندازي کرسيها استفاده کنند، خاطرنشان کرد که با اين حال تاکيد وزارت علوم اين است که در دانشگاهها حتماً محل اختصاصي براي راه اندازي کرسيها قرار داده شود.

شعار وزارت علوم در سال 91 در خصوص برگزاري کرسيهاي آزاد انديشي به گفته معاون فرهنگي اجتماعي اين وزارتخانه، " هر پرديس دانشگاهي حداقل يک باشگاه آزاد انديشي" است و خواجه سروي در اين باره تاکيد کرد که بيشتر از اين يک باشگاه هم مي تواند در دانشگاهها تشکيل شود.

وي يادآوري کرد: اين بدان معناست که کرسي آزاد انديشي مي تواند در کلاس درس هم برگزار شود، بنابراين کرسي آزاد انديشي تبديل به باشگاه نمي شود بلکه در باشگاه آزاد انديشي دانشگاهيان تشکيل مي شود.
کرسيهاي آزاد انديشي دانشگاه باشگاه آزاد انديشي دانشگاهيان

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها