نقش اساسی دانشگاه‌ها در تحقق شعار تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   06 خرداد 1391-26 May 2012بازدید 1791
نقش اساسی دانشگاه‌ها در تحقق شعار تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی

ريیس دانشگاه پیام نور استان یزد گفت: دانشگاه‌ها علاوه بر افزایش دانش و اقتدار علمی كشور در تحقق شعار تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی نقش اساسی دارند.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، منطقه يزد، عباس کلانتری نامگذاری امسال با عنوان سال تولید ملی و حمایت از كار و سرمایه ایرانی را از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی هدفمند، هوشیارانه، دقیق و راهبردی، برای توسعه اقتصادی كشور دانست.

وي افزود: اقتصاد ایران از جهت رشد و شکوفایی به مرحله حساسی رسیده و اگر بخواهیم گام‌های بعدی توسعه را محکم‌تر برداریم و با اطمینان به سمت سند چشم‌انداز حرکت کنیم قطعا ضرورت دارد که به رویکرد حمایت از تولید ملی بیندیشیم، زیرا پایه‌های اولیه رشد و توسعه اقتصادی متکی به تولید است.

وی در ادامه افزود: دانشگاه‌ها علاوه بر افزایش دانش و اقتدار علمی كشور در تحقق شعار تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی نقش اساسی دارند. دانشگاه و صنعت بایستی با برگزاری نشست‌های عمومی و تخصصی راهكارهای تعامل نزدیكتر و بیشتر این دو بخش را بررسی و یافته‌های آن را عملیاتی كنند.

کلانتری با بیان این‌كه «ارتباط مستمر و پویای صنعت و دانشگاه چرخه‌ای مثبت را ایجاد خواهد كرد» گفت: ارتباط دو سویه بخش صنعت و دانشگاه موجب افزایش تولیدات با كیفیت و ترویج مصرف كالاهای داخلی در جامعه می‌شود.

وی با تاکید بر این‌که «در این مقطع زمانی و رونق اقتصادی بحث حمایت از تولید ملی یک ضرورت است» تصریح کرد: تحقق این مهم نیاز به عزم همگانی دارد و در ابتدا دولت و مجلس به عنوان حاکمیت لازم است از آن حمایت کارشناسی، منطقی و همه جانبه داشته باشند و تولیدکننده‌ها نیز باید شرایط و فضای لازم را برای حمایت به وجود آورند و محصولات‌شان را از جهت کیفیت، قیمت و کمیت ارتقا دهند.

کلانتری یادآور شد: مصرف‌کنندگان نیز که رکن اصلی هستند باید بدانند امروزه مصرف داخلی فقط به معنای خریدن یک کالای داخلی از میان چند کالای موجود در بازار نیست، بلکه باید بدانند که پشت خرید هر کالای ایرانی ‌اشتغال، تولید، فعالیت، ایجاد درآمد ملی و توسعه اقتصادی خوابیده است، اما خرید یک کالای خارجی به معنای بیکاری، خارج شدن سرمایه‌ها و هدر رفتن منابع داخلی است.

این مقام مسوول با اشاره به این‌که « باید با تلاش رسانه‌ها، اهمیت این مساله در جامعه جا بیفتد» تاکید کرد: مردم باید به این باور برسند که پشت سر هر خرید داخلی یک سلسله ارزش‌ها نهفته است؛ بنابراین دولت باید تلاش کند با آماده کردن مقدمات و ایجاد فضای کسب و کار مناسب زمینه را برای تولید ملی فراهم و زیرساخت‌ها را گسترش و هزینه‌های تولید را کاهش دهد و با کاستن از مالیات‌ها، تولیدکنندگان داخلی را به‌منظور حمایت از تولید داخلی تشویق کند.

ريیس دانشگاه پیام نور استان یزد در پایان اظهار کرد: هر نوع خرید از محصولات داخلی به معنای سرمایه‌گذاری بلندمدت در اقتصاد ملی برای سال‌های آینده است که این موضوع باید با کمک رسانه‌ها و مبلغان و دستگاه‌های فرهنگی به مردم منتقل شود.

دانشگاه‌ تولید ملی حمایت از كار و سرمایه ایرانی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها