90 دانشگاه كشور ميزبان مراسم اعتكاف قرآنی دانشجویان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   10 خرداد 1391-30 May 2012بازدید 1135
90 دانشگاه كشور ميزبان مراسم اعتكاف قرآنی دانشجویان

معاون فرهنگی، سياسی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اعلام كرد:


اعتدال/افسانه پریشان: حجت‌الاسلام سيدميرمجيد سيد قريشی، معاون فرهنگی، سياسی نهاد نمايندگی
مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ديروز طی نشستی خبری با
اصحاب رسانه برنامه‌های
اين نهاد را در مراسم اعتكاف، ضيافت انديشه دانشجويی و ضيافت انديشيه اساتيد تشريح كرد.
وی با اشاره به اينكه از روز يك‌شنبه هفته آينده مراسم اعتكاف
آغاز می‌شود، اعتكاف را يكی از رويش‌های انقلاب معرفی و اعلام كرد: تاكنون 30 هزار نفر در دانشگا‌ه‌های كل كشور برای حضور در مراسم اعتكاف ثبت‌نام كرده‌اند.
وی برنامه‌های جمعی پيش‌بينی شده برای اعتكاف را مناجات، نشست‌های آشنايی با سيره امام(ره)، حضور مبلغان در مساجد، توزيع نشريه ويژه اعتكاف و پرسمان ويژه اعتكاف و برنامه های قرآنی اعلام كرد و گفت: با رشد 100 درصدی در برگزاری اعتكاف در دانشگاه‌ها مواجه و در سال جاری 90 دانشگاه كشور ميزبان مراسم اعتكاف هستند. که از جمله آن برنامه های قرآنی دانشجویان می باشد.
حجت‌الاسلام قريشی با اشاره به برگزاری مراسم اعتكاف ويژه اساتيد كه از سال گذشته آغاز شده است، گفت: در تهران 300 استاد دانشگاه در دانشگاه تربيت مدرس معتكف می‌شوند و در كل كشور نيز هزار استاد در مساجد دانشگاه‌ها به همراه دانشجويان در مراسم اعتكاف شركت می‌كنند.معاون فرهنگی، سياسی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در مورد طرح ضيافت انديشه دانشجويی اظهار كرد: از ماه رمضان سال 89 اين طرح در دانشگاه‌ها آغاز و در سال جاری نيز با قوت بيشتری ادامه خواهد يافت.
وی افزود: امكان شركت 50 هزار نفر از دانشجويان در اين طرح وجود دارد و اين ضيافت در 103 دانشگاه به مدت 15 روز و به صورت خودگردان دانشجويی برگزار می‌شود.قريشی آشنايی با منابع اسلامی، آشنايی با اخلاق اسلامی و آشنايی با انقلاب اسلامی را سه درسی اعلام كرد كه دانشجويان با گذراندن دو درس از آنها و كسب نمره لازم، می‌توانند نمره كسب شده را به عنوان نمره واحد درس معارف دانشگاهی خود به دانشگاه ارائه كنند.
وی برنامه‌های فرهنگی كه در ضيافت دانشجويی برگزار خواهد شد را شامل كرسی‌های آزاد‌انديشی و محافل گفت‌و‌گوی آزاد اعلام كرد و گفت: انجمن‌ها، تشكل‌ها و ... دانشگاهی نيز می‌توانند در اين ضيافت شركت و توليدات و محصولات خود را ارائه كنند.
معاون فرهنگی، سياسی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اعلام كرد: دانشجويان می‌توانند برای ثبت‌نام به
سايت http://ziafat.nahad.ir/ مراجعه كنند؛ اين طرح از 20 تير ماه تا 10 شهريور ماه با مد نظر قرار دادن تفاوت جغرافيايی موجود در استان‌ها و البته عمدتاً در ماه مبارك رمضان برگزار می‌شود.
ضيافت انديشه اساتيد آخرين موضوعی بود كه حجت‌الاسلام قريشی در مورد آن صحبت و اعلام كرد: ضيافت انديشه اساتيد از ماه رمضان سال 90 آغاز شده است كه سال گذشته 10 هزار استاد در اين ضيافت شركت كردند. وی ادامه داد: ثبت‌نام از اساتيد برای حضور در اين ضيافت از يك ماه گذشته آغاز و روز گذشته پايان يافت كه طی آن
هفت هزار استاد در اين طرح ثبت‌نام كردند.
حجت‌الاسلام قريشی، در مورد برنامه‌های طرح ضيافت انديشه اساتيد اعلام كرد: اين طرح به صورت اردوی 10 تا 15 روزه است كه از 20 تير ماه تا 10 شهريور ماه در دانشگاه‌های كشور برگزار می‌شود.
وی افزود: در اين طرح موضوعات مهم دانشگاه‌ها از جمله، موضوع علم و دين، اسلامی شدن دانشگا‌ه‌ها، نحوه مشاوره دادن به دانشجويان و ...به صورت هم‌انديشی اساتيد برگزار می‌شود.
قريشی از برگزاری اردوی 18 دانشگاه در شهر مشهد با حضور اساتيد و خانواده‌های آنها خبر داد و گفت: برای خانواده‌های اين اساتيد نيز كلاس‌های تربيتی و آموزشی برگزار می‌شود، البته
بخش بيشتر هزينه‌های اين سفر بر عهده اساتيد است.90 دانشگاه كشور ميزبان مراسم اعتكاف قرآنی دانشجویان

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها