ابلاغ سند تحول فرهنگی در 12 بند مبتنی بر الگوی اسلامی ایرانی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   11 خرداد 1391-31 May 2012بازدید 1027ابلاغ سند تحول فرهنگی در 12 بند مبتنی بر الگوی اسلامی ایرانی

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت علوم گفت: سند تحول فرهنگی که برای اولین بار در 12 بند مبتنی بر الگوی اسلامی ایرانی تهیه شده، به زودی برای اجرا به دانشگاه‌ها ابلاغ خواهد ‌شد.


جلیل دارا مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و ‌فناوری، در ششمین اجلاس معاونین فرهنگی و اجتماعی و نمایندگان وزیر در هیئت‌های نظارت بر تشکل‌های اسلامی دانشگاه‌ها که عصر روز گذشته (چهارشنبه) در مشهد مقدس برگزار شد، با اشاره به اینکه در آستانه تثبیت موقعیت فرهنگی به جهت ساختار هستیم، گفت: سنگ‌بنای این موقعیت فرهنگی را در دولت نهم و عملگرایانه‌تر از آن در دولت دهم گذاشته شد و در حال حاضر در همه دانشگاه‌ها معاونت فرهنگی و اجتماعی داریم.

وی مهمتر از این موضوع را سند تحول فرهنگی دانشگاه‌ها دانست و افزود: وزیر علوم به تازگی این سند را که برای اولین بار در 12 بند مبتنی بر الگوی اسلامی ایرانی تهیه شده را امضا کرده‌اند و به زودی این سند برای اجرا به دانشگاه‌ها ابلاغ خواهد ‌شد.

دارا با اشاره به اولویت انتخابات مجلس شورای اسلامی در نشست پنجم معاونین فرهنگی اظهار داشت: یکی از حوزه‌هایی که در انتخابات مثبت و فعالانه عمل کرد، فضای دانشگاه بود.

مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت علوم در تشریح نشست ششم گفت: در این نشست حول مسائل کلان اجتماعی و فرهنگی دانشگاه‌ها تبادل نظر و اندیشه خواهد شد.

وی با اشاره به تاکید بر عملیاتی کردن منویات مقام معظم رهبری در نشست پنجم تصریح کرد: بر همین اساس شعار این نشست "دانشگاه، خودباوری تولید سرمایه علمی و فرهنگی" نامگذاری شده است و قرار است در این نشست چند موضوع مانند کرسی‌های آزاداندیشی که از دغدغه‌های رهبری است را دنبال کنیم.

دارا وضعیت خوابگاه‌ها با توجه به روند خصوصی‌سازی براساس برنامه پنجم و هدفمندی یارانه‌ها، تربیت و آموزش با توجه به اینکه اگر انرژی صرف تربیت نیروی نخبه شود، از سرمایه ایرانی حمایت شده را از دیگر برنامه‌های نشست ششم دانست.

وی با اشاره به تهدیدات سایبری که جزو مباحث عمده دانشگاه‌هاست، تصریح کرد: براین اساس در نشست ششم از رئیس پلیس فتا (پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات) دعوت کرده‌ایم تا بتوانیم در این زمینه تبادل نظر کنیم.

سند تحول فرهنگی الگوی اسلامی ایرانی دانشگاه

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها