اجباري شدن استفاده از .ir در وبسايت دانشگاه‌ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   17 خرداد 1391-06 June 2012بازدید 1211اجباري شدن استفاده از .ir در وبسايت دانشگاه‌ها


استفاده از پسوند دامنه كشوري .ir در كليه وب سايت‌ها و پرتال‌هاي دستگاه مركزي سازمان‌ها و دانشگاه‌ها و مراكز تحقيقاتي و پژوهشي تابعه اجباري شد.
به گزارش ايسنا، رييس سازمان فن‌آوري اطلاعات ايران و معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات طي نامه‌اي خطاب به معاون پژوهشي و فناوري وزارت علوم و تحقيقات و فناوري و مدير دفتر IT وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشكي و همچنين رييس دانشگاه آزاد اسلامي تاكيد كرده است: همان طور كه مستحضريد با توجه به ماده 46 قانون برنامه پنجم توسعه اين وزارت موظف به ايجاد شبكه ملي اطلاعات در كشور است. در اين راستا ضروري است كليه دستگاه‌ها، سازمان‌ها و دانشگاه‌ها و مراكز تحقيقاتي و پژوهشي زير مجموعه آن وزارت نسبت به انجام موارد زير اقدام لازم را انجام دهند.

1- استفاده از پسوند دامنه كشوري .ir در كليه وب سايت‌ها و پرتال‌هاي دستگاه مركزي سازمان‌ها و دانشگاه‌ها و مراكز تحقيقاتي و پژوهشي تابعه با رعايت موارد زير اجباري است.

1-1- وزارتخانه‌ها و سازمان‌هاي مستقل و سازمان ها و ادارات تابعه آن‌ها .gov.ir

1-2- دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي و مراكز تحقيقاتي و پژوهشي .ac.ir

2- بديهي است استفاده از پسوندهاي عمومي نظير .com و org و غيره براي دستگاه‌ها و سازمان‌ها و دانشگاه‌ها به عنوان پسوند اصلي ممنوع است. در صورت ثبت دامنه‌هاي فوق بايد به به دامنه‌هاي اصلي مطابق مشخصات بند منتقل (Redirect) شود.

3- ضروري است ميزباني وب سايت‌ها و پرتال‌هاي فوق در داخل كشور انجام بگيرد و مديران وب سايت‌ها و پرتال‌ها با مراجعه به سايت دامنه‌هاي كشوري www.nic.ir علاوه بر ثبت nsهاي اينترنتي نسبت به ثبت nsهاي اينترنتي اقدام كنند.

4- در صورتي كه ميزباني وب سايت‌ها و پرتال‌هاي فوق به صورت داخلي و توسط خود مجموعه انجام مي‌شود لازم است نسبت به اتصال مركز داده خود شبكه ملي اطلاعات از طريق لينك اينترنتي اقدام كنيد در غير اين صورت مراكز داده داخلي اين موضوع را انجام خواهد داد. نمايندگان آن دستگاه مي‌توانند براي كسب اطلاعات بيشتر به سازمان فن‌آوري اطلاعات ايران (معاونت توسعه و مديريت بشكه) مراجعه كنند.


اجباري شدن استفاده از .ir وبسايت دانشگاه‌ها

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها