دانشگاه‌هایی که ترم تابستانی برگزار می كنند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   17 خرداد 1391-06 June 2012بازدید 19401
دانشگاه‌هایی که ترم تابستانی برگزار می كنند

با رسيدن به نيمه‌هاي خرداد، دانشگاه‌ها به اتمام سال تحصيلي ۹۰- ۹۱ نزديك و براي سال تحصيلي جديد برنامه‌ريزي مي‌كنند، در اين بين در حالي كه برخي از دانشگاه‌ها از سه ماه تابستان براي بازسازي، تعميرات و غيره بهره‌گيري مي‌كنند، برخي ديگر از دانشگاه‌ها با ارائه واحدهاي درسي در ترم تابستان به نوعي سعي در كمك به دانشجويان و زنده نگه داشتن محيط آموزشي در تعطيلات تابستاني را دارند.

به گزارش ايسنا، دانشگاه شهيد بهشتي كه هر ساله يكي از برگزار كنندگان ترم تابستان به شمار مي‌رود، امسال نيز طبق روال سال‌هاي گذشته اقدام به برگزاري ترم تابستان كرده است.

در عين حال دانشگاه الزهرا(س) كه هر ساله در تعطيلات تابستان پذيراي دانشجويان خود و بعضا دانشگاه علامه طباطبايي بود، امسال قصد برگزاري ترم تابستان را ندارد.

اردوخاني، معاون آموزشي دانشگاه الزهرا(س) در اين باره مي‌گويد: دانشگاه الزهرا سال‌هاي گذشته ترم تابستان به دانشجويان ارائه مي‌كرد؛ اما امسال به دليل همزماني اين ترم با ماه مبارك رمضان و بازده پايين و ناكارآمدي، ترم تابستان را برگزار نخواهد كرد.

در ميان دانشگاه‌هاي تهراني، دانشگاه علم و صنعت، تهران و علامه طباطبايي مانند سال‌هاي گذشته ترم تابستاني برگزار نخواهند كرد.

همچنين روابط عمومي دانشگاه خواجه نصيرالدين طوسي در حالي كه مي‌گويد هنوز تصميم قطعي در اين باره اتخاذ نشده است، برگزاري ترم تابستان را در اين دانشگاه بعيد مي‌داند و معتقد است كه ترم تابستان براي رشته‌هاي فني و مهندسي به دليل فشردگي، ترم كامل و مفيدي نيست.

اما دانشگاه صنعتي شريف علاوه بر ارائه واحدهاي عملي و كارگاهي، به دانشجوياني كه در آستانه فارغ التحصيلي قرار دارند در ترم تابستان واحدهاي مورد نظر آن‌ها را ارائه مي‌كند.

همچنين معاون آموزشي دانشگاه اميركبير از ارائه واحدهاي كارگاهي و آزمايشگاهي به دانشجويان مقيم تهران خبر داد و اظهار كرد: با توجه به اينكه در طول ترم‌هاي تحصيلي، همه دانشجويان موفق به اخذ اين دروس نمي‌شوند، به دانشجويان مقيم تهران در ترم تابستان اين واحدها ارائه خواهد شد، اما در ترم آينده اولويت انتخاب اين واحدها با دانشجويان غير تهراني است.

محمد حسن سبط مي‌افزايد: همچنين دروس معارف و رياضي در ترم تابستان در دانشگاه اميركبير ارائه خواهد شد.

در ميان دانشگاه‌هاي شهرستاني نيز دانشگاه اروميه مانند سال‌هاي گذشته در ترم تابستان دروس عمومي و پايه را ارائه مي‌كند.

اما دكتر حكاك، معاون آموزشي دانشگاه بين‌المللي امام خميني قزوين با بيان اينكه سال‌هاست كه ترم تابستان برگزار نمي‌كنيم، تعمير خوابگاه‌ها، محدوديت و دشواري در تامين اساتيد را از دلايل آن مي‌داند و مي‌گويد: همچنين در سال جاري ترم تابستان با ماه مبارك رمضان مصادف شده است كه شرايط را مشكل‌تر مي‌كند؛ اما در اين ماه مبارك، نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه "ضيافت انديشه" را برگزار مي‌كند كه شركت در كلاس‌هاي آموزشي آن به منزله گذراندن چهار واحد درسي "انديشه اسلامي" تلقي مي‌شود.

همچنين دانشگاه شهيد چمران اهواز نيز به دليل شرايط هوايي و گرماي بيش از حد در فصل تابستان در اين منطقه از برگزاري ترم تابستان خودداري مي‌كند.دانشگاه‌هایی ترم تابستانی برگزار

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها