پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   27 خرداد 1391 - 16 June 2012دانشگاههای جوان در آینده دانشگاه های آمریکا و انگلستان را به چالش می کشند


پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری گفت: نظام بین المللی رتبه بندی تایمز فهرست 100 دانشگاه برتر که قدمتی کمتر از 50 سال دارند را منتشر کرد که نشان می دهد بسیاری از دانشگاههای جوان در آینده دانشگاه های آمریکا و انگلستان را به چالش می کشند.

دکتر جعفر مهراد افزود: نظام رتبه بندی تایمز در رتبه بندی دانشگاه ها از همان 13 شاخص عملکرد استفاده کرده است که در رتبه بندی سالانه دانشگاه ها استفاده می کند و تنها تفاوتی که در این میان به چشم می خورد کاهش وزن شاخص ها، شهرت و معروفیت دانشگاه است.

دانشگاه علوم و فناوری پوهانگ از کره جنوبی در راس 100 دانشگاه برتر جهان با عمری کمتر از 50 سال

عضو رسمی تیم رتبه بندی دانشگاه های جهان اسلام اضافه کرد: کشورهای شرق آسیا در بین 20 دانشگاه برتر، 6 دانشگاه را از آن خود کرده اند که دانشگاه علوم و فناوری پوهانگ در کره جنوبی با سابقه 26 ساله در جایگاه اول این جدول قرار دارد. سپس، دانشگاه علوم و فناوری هنگ کنگ (سوم)، انستیتو علوم و فناوری پیشرفته کره (پنجم)، دانشگاه چینی هنگ کنگ (دوازدهم)، دانشگاه فنی نانیانگ سنگاپور (شانزدهم) و سیتی یونیورسیتی هنگ کنگ در جایگاه هجدهم قرار دارند.

وی خاطر نشان کرد: کشور انگلستان در بین 20 دانشگاه نخست تنها دارای 5 دانشگاه است که از آن میان دانشگاه یورک(هشتم)، دانشگاه لانکاستر(نهم)، دانشگاه ایست آنگلیکا(دهم)، دانشگاه وارویک(سیزدهم) و دانشگاه اسکس در جایگاه بیستم را می توان نام برد. تعداد دانشگاه های برتر آمریکا در این رتبه بندی تنها 9 دانشگاه است.

10دانشگاه نخست رتبه بندی 100 دانشگاه برتر جهان با قدمت کمتر از 50 سال که از صفر به مقام برتر دست یافتند

ردیف دانشگاه کشور
1 دانشگاه علوم و فناوری پوهانگ کره جنوبی
2 پلی تکنیک فدرال لوزان سوئیس
3 دانشگاه علوم و فناوری هنگ کنگ هنگ کنگ
4 دانشگاه کالیفرنیا در ایرواین ایالات متحده آمریکا
5 انستیتو علوم و فناوری پیشرفته کره جنوبی
6 دانشگاه پی یر و ماری کوری فرانسه
7 دانشگاه کالیفرنیا در سانتا کروز ایالات متحده آمریکا
8 دانشگاه یورک انگلستان
9 دانشگاه لانکستر انگلستان
10 دانشگاه ایست آنگلیکا انگلستان


مهراد با اشاره به موقعیت تاریخی دانشگاه های تراز اول جهان گفت: دانشگاه های برگزیده جهان از تاریخی طولانی برخوردارند و 10 دانشگاه نخست نظام رتبه بندی شانگهای که نتیجه آن در سال 2011 منتشر شده است، عموما بیش از 1900 میلادی تاسیس شده اند و دو دانشگاه از این دانشگاه ها بیش از 800 سال قدمت دارند. برتری آموزشی از نظر تاریخی به مراقبت های دقیق و دوره رشد و بلوغ طولانی نیاز دارد.

وی با اشاره به راه هایی که دانشگاه جوان می تواند طی کند تا به سرعت جزء دانشگاه های تراز اول جهان قرار گیرد، گفت: برای رسیدن به این هدف، افزایش بودجه این نوع دانشگاه های برگزیده همراه با خواست و تمایلات سیاسی ضرورت دارد و این چیزی است که از نظر تاریخی مدت ها پیش از این به وقوع پیوسته است.

رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری یادآور شد: قدیمی بودن دانشگاهی ، برتری آموزشی را تضمین نمی کند. تجربه کشورهای نوظهور علمی نشان می دهد که توسعه سریع در یک زمان نسبتا کوتاه با تاکید بر سه مؤلفه کلیدی ساز و کارهای مناسب مالی، تشکیلات قوی و تمرکز بر استعدادها امکان پذیر است.

وی گفت: نمونه هایی از این مراکز پژوهشی و آموزشی شامل انستیتوهای تکنولوژی هندوستان، دانشگاه ملی سنگاپور، دانشگاه علوم و فناوری هنگ کنگ، دانشگاه علوم و فناوری پوهانگ در کره جنوبی است.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت: بررسی جایگاه دانشگاه ها نشان می دهد که رسیدن به موقعیت دانشگاه های تراز اول برای موسسات تازه تاسیس در تلاش برای ارتقا موقعیت خود در مقایسه با دانشگاه های قدیمی تر آسان است. این مورد به ویژه در دایر کردن یک چارچوب تشکیلاتی مطلوب برای موسسات تازه تاسیس در مقایسه با دانشگاه هایی که می کوشند روش عملیاتی موجود موسسه را تغییر دهند از پیچیدگی کمتری برخوردار هستند.
تگ ها دانشگاههای جوان دانشگاه های آمریکا دانشگاه های انگلستان

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

نمونه سوالات استخدامی
مقاله نویسی ISI
اخبار روزنامه ها

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت