تخفیف ویژه دانشگاه آزاد برای دانشجویان ممتاز

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   03 تیر 1391-23 June 2012بازدید 3173



تخفیف ویژه دانشگاه آزاد برای دانشجویان ممتاز


ایسنا: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: به دانشجویان ممتاز رشته‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه برای ثبت نام در ترم بعدی ۲۰ درصد تخفیف داده می شود.

دكتر فرهاد دانشجو در دیدار با آیت الله حسین نوری همدانی اظهار کرد: یکی نمادهای کار فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی این است که موقعیتی فراهم شود تا دانشجویان مجرد دختر و پسران متاهل به محل دائمی والدین یا همسرانشان منتقل شوند.

وی با بیان اینکه از ۱۵ خرداد تا ۱۵ تیر ثبت‌نام برای انتقال دانشجویان به دانشگاه محل زندگیشان انجام مي‌شود، ادامه داد: پیش بینی می شود طی دو ماه ۲۰۰ هزار دانشجوی دختر به شهرهای محل زندگی خانواده یا همسرشان منتقل شوند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در مسائل فرهنگی دچار معضلاتی از بیرون و داخل هستیم، گفت: از بیرون در حالی که دانشگاه آزاد اسلامی، "اسلامیت" را به اسم خود دارد ولی هنوز اسلامی نیست، البته در دانشگاه دولتی و غیر انتفاعی این مساله وجود دارد.

وی با بیان این که دانشگاه نام آزاد اسلامی را یدک می کشد گفت: این دانشگاه باید الگویی برای تمام دانشگاه ها باشد و تا رسیدن به این نقطه ایده آل فاصله زیادی داریم.

دانشجو با بیان این که زمانی دانشگاه ها اسلامی می شود که منابع، مراجع و برنامه ریزی های درسی آن بر اساس علوم فقهی و اسلامی تدوین شود گفت: مهمتر از این موارد اساتیدی است که در دانشگاه ها تدریس می کنند ، چون اگر استاد تعهد لازم را نداشته باشد نمی توان توقع انتشار اسلامیت را در دانشگاه ها داشت.

دانشجو با بیان این که در بحث کیفیت پژوهشی به دنبال ایجاد قطب ها و آزمایشگاه های علمی هستیم، تاکید کرد: تلاش می کنیم تا دانشمندان و دانش پژوهان در تمام دانشگاه‌های کشور از این طریق دسترسی بیشتری به یافته ها و علم روز داشته باشند.

وی بیان این که دانشگاه آزاد اسلامی سه هزار میلیارد تومان بدهی دارد ، گفت: ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان از اين بدهی مربوط به بانک‌هاست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: برای دانشگاهی که دارای ۳۰۰هزار میلیارد تومان امکانات سرمايه است، مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان چیزی نیست ، این بدهی با برنامه ریزی های دقیق پرداخت می شود.

مظاهری، معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی نيز در اين ديدار در تشریح برنامه‌های این معاونت در سال ۹۱ گفت: قصد توسعه ترویج فرهنگ قرآن در دانشگاه آزاد اسلامی را داریم و در این خصوص همایش امر به معروف نهی از منکر با پیام آیت الله صافی در اصفهان برگزار شد و در آن بسیاری از دانشجویان عضو کانون های امر به معروف و نهی از منکر با نام کانون شهروند حضور داشتند.

وی با بیان این که ۱۱۸مسجد با بنای اسلامی ایرانی در بسیاری از واحدهای دانشجویی وجود دارد گفت: در این مساجد دو وعده نماز ظهر و عصر اقامه می شود همچنين ۲۷ نمازخانه نيز در پنج واحد این دانشگاها در حال ساخت است.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این که در بحث فرهنگ قرآن و عترت سالانه۲۰۰ هزار نفر از اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در مسابقات قرآنی شرکت می کنند گفت: ۷۷ درصد از مدیران فرهنگی دانشگاه آزاد از روحانیون هستند و ۱۰۰ مقبره شهدا نيز در این دانشگاه وجود دارد.


تخفیف ویژه دانشگاه آزاد دانشجویان ممتاز

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها