بدحجابی دامن دانشگاه‌ها را نيز گرفته است

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   08 تیر 1391-28 June 2012بازدید 1841بدحجابی دامن دانشگاه‌ها را نيز گرفته است


معاون دفتر هم‌انديشي استادان در نهاد رهبري واحد تهران مرکز دانشگاه آزاد گفت: فرهنگ بدحجابي، بيماري است که متاسفانه در کل جامعه اپيدمي يافته و بخشي از اين معضل مربوط به دانشگاه است.
محمدناصر صالحي افشار در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در مورد اقدامات صورت گرفته در راستاي اسلامي کردن دانشگاه‌ها اظهار داشت: بحث‌هاي پوشش بانوان و روابط آزاد دختر و پسر بايد در ديد کلي‌تري بررسي شود، دانشگاه معلول است و علت جاي ديگري است، دانشگاه مرکز ايجاد اين بيماري نيست دليل را بايد در فضاي فرهنگي جامعه جستجو کرد که بخشي از جوانان را به اين سمت مي‌کشاند.


صالحي افشار تصريح کرد: در ميان دانشجويان، افرادي هستند که بسيار سابقه روشن و فعاليت‌هاي مذهبي بسياري دارند، در ايام اعتکاف همين دانشجويان دانشگاه‌ها بودند که از اين مراسم روحاني استقبال بي‌نظيري کردند اما متأسفانه نکات منفي بيشتر و پررنگ‌تر از نکات و ويژگي‌هاي مثبت نمودار مي‌شود.


وي افزود: فرهنگ بدحجابي، بيماري است که در کل جامعه اپيدمي يافته و بخشي از اين معضل مربوط به دانشگاه است.


معاون دفتر هم‌انديشي استادان در نهاد رهبري خاطرنشان كرد: از جمله حرکت‌هاي جديدي که در بخش‌هاي مختلف دانشگاه انجام شده، برنامه‌هايي از طرف شوراي عالي انقلاب فرهنگي ابلاغ شده است که طي آن دوره‌هايي به نام دوره‌هاي دانش‌افزايي يا معرف‌افزايي براي اساتيد گذاشته مي‌شود که تأثير و بازتاب براي جوان‌ها مي‌تواند از طريق اساتيدشان داشته باشد.


وي ادامه داد: حرکت‌هايي در بسيج اساتيد دانشگاه‌ها شروع شده است مثل حلقه‌هاي صالحين که هدفش ارتقاي سطح معرفتي، تربيتي، بصيرتي اساتيد در زمينه فرهنگي است و مدت 2 سال است کليد خورده است.


صالحي افشار خاطرنشان کرد: نهاد هم در کانون‌هاي دانشجويي در زمينه‌هاي مختلف مثل کانون شهدا و کانون نماز و کرسي هاي آزاد انديشي فعاليت مي‌کند.


معاون دفتر هم‌انديشي استادان درباره انتشار برخي اخبار درخصوص وضعيت وخيم پوشش دانشجويان در برخي از دانشجويان گفت: هر دانشکده‌اي با توجه به فضاي خود فرهنگ متفاوتي دارد متأسفانه از گذشته در بعضي از بخش‌هاي جامعه با اين معضل مواجه بوديم، در بعضي رشته‌هاي خاص مثل هنر اين معضل حجاب و بدحجابي پررنگ‌تر نمود پيدا مي‌کند که علت و ريشه آن بايد بررسي و معلوم شود.


وي متذكر شد: بايد به دانشگاه به عنوان يک معلول و نه به عنوان عامل فساد در جامعه نگاه شود.


بدحجابی دانشگاه‌ها

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها