اعلام برنامه‌های دانشگاه تهران برای حجاب

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   10 تیر 1391-30 June 2012بازدید 1946

اعلام برنامه‌های دانشگاه تهران برای حجاب


پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:معاون فرهنگی دانشگاه تهران درباره طرح حجاب و عفاف و چگونگی اجرای آن در سال تحصیلی جدید، گفت: دانشگاه تهران در سال تحصیلی جدید در رابطه با طرح حجاب و عفاف برای تمام سطوح استادان، کارمندان و دانشجویان برنامه ریزی کرده است.

دکتر عبدالرضا سیف ادامه داد: برنامه دانشگاه در رابطه با دانشجویان ورودی جدید این است که تمام ضوابط پوشش دانشگاه تهران را به صورت مکتوب، مجازی و شفاهی در اختیار آنان قرار داده و درخواست خواهد کرد تا ضوابط مذکور را رعایت کنند.
معاون فرهنگی دانشگاه تهران افزود: دانشگاه تهران مطالعه ای درباره پوشش و لباس فرم برخی از دانشگاه‌ها و کشور های دنیا انجام داده است و با توجه به اطلاعاتی که در این زمینه به‌دست آورده، منطبق بر فرهنگ ایرانی اسلامی، الگوهایی برای لباس استادان، کارمندان و دانشجویان طراحی کرده است.

وی ادامه داد: البته این طراحی ویژه استادان، دانشجویان و کارمندان بدین منظور نیست که یک لباس فرم و واحدی در دانشگاه ارایه شود چرا که نمی توان در دانشگاه لباس فرم و واحدی ارایه داد.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران یادآورشد: لباس هایی که طراحی می شود براساس الگوی ایرانی اسلامی بوده و ظواهر زننده غربی را ندارد یعنی لباس آقایان آستین کوتاه، یقه باز یا غیر متعارف نیست و لباس خانم ها هم مانتوهای گشادتر  و به جای شال و روسری از مقنعه با رنگ هایی در شان دانشگاه است.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران افزود: این طرح ها در حال آماده شدن هستند و بعد در نمایشگاهی درمعرض دید استادان کارمندان و دانشجویان قرار خواهند گرفت.

وی ادامه داد: دانشگاه از برخی از این طرح ها که بیشترین مخاطب را داشته باشد حمایت می کند، یعنی برخی از این لباس ها را تهیه کرده و در مناسبت های مختلف به عنوان هدیه به دانشگاهیان ارایه می دهد، تا بستر استفاده از این محصولات بین دانشگاهیان فراهم شود.

سیف در ادامه به اجرایی کردن مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در رابطه با طرح حجاب و عفاف در دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: با توجه به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی دانشجویان، کارمندان و استادان در محیط دانشگاه نباید از روسری و شال استفاده کنند و در محیط کار سادگی را رعایت کنند این موارد در دانشگاه مطرح شده و سپس اجرایی می شود.

وی یادآورشد: راهکارهایی که در رابطه با حجاب و عفاف در دانشگاه تهران مطرح می شود همه با همفکری استادان، کارمندان و دانشجویان در اتاق های فکر ارایه شده است، در این راهکارها برخورد فیزیکی، برخورد در سطح پایین که توسط نگهبان و انتظامات انجام شود، نخواهیم داشت ، سعی ما این است در محیط دانشجویی، دانشجویان خود این کار را با تذکر لسانی انجام دهند در سطح استادان و کارمندان هم به همین صورت خواهد بود.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران گفت: 90 درصد استادان، کارمندان و دانشجویان دانشگاه تهران طرح حجاب و عفاف را رعایت می کنند آن چند درصد هم که رعایت نمی کنند سهوی است نه از روی عمد.


دانشگاه تهران حجاب

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها