گرنت به اساتيد معتمد برای اجرای پروژه های دفاعی اعطا می شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   12 تیر 1391-02 July 2012بازدید 1479

گرنت به اساتيد معتمد برای اجرای پروژه های دفاعی اعطا می شود

پرتال دانشگاهی به نقل از پژوهشگران دانشجو:رئيس موسسه آموزش و تحقيقات صنايع دفاع از اعطاي گرنت به اعضاي هيات علمي خبر داد و گفت: به منظور اجراي طرح‌هاي کلان در حوزه دفاعي تعدادي از اساتيد معتمد و معين شناسايي مي‌شوند و با اعطاي گرنت‌ به آنها طرح‌هايي در قالب پايان‌نامه‌هاي تحصيلات تکميلي در حوزه دفاعي اجرا مي شود.

محمدرضا ولوي در جلسه مشترک معاونين پژوهشي سازمان‌هاي دفاعي با معاونت‌هاي پژوهشي دانشگاه‌هاي کشور با تاکيد بر اينکه اساتيد معين و معتمد بايد داراي نقشه راه باشند، اظهار داشت: اين اساتيد مي‌تواند از زيرساخت‌ها، مراکز تحقيقاتي و آزمايشگاه‌هاي صنايع دفاعي بهره مند شوند.

وي با بيان اينکه وزارت دفاع به سمت حرفه‌اي شدن تحقيقات و توسعه فناوري حرکت مي‌کند افزود: وزارت دفاع در مسير توسعه تحقيقات از رشد و بلوغ مناسبي برخوردار بوده است.

رئيس موسسه آموزش و تحقيقات صنايع دفاع با اشاره به گذراندن دوره‌هايي چون جنگ و بعد از جنگ اظهار داشت: در هر کدام از اين دوران تلاش شد تا اقدام به توسعه فناوري‌ها در حوزه دفاعي شود که اين همکاري‌ها در قالب اجراي پروژه‌هاي دفاعي اجرايي شد.

وي با اشاره به وضعيت کشور در حوزه دفاعي يادآور شد: در حال حاضر نياز بود تا در اين حوزه سازماندهي و نهادسازي صورت گيرد تا با ايجاد فضاي تعامل با دانشگاه‌ها و سازمان‌هاي اصلي و اجرايي پروژه‌هايي کلاني اجرايي شود.

ولوي از ايجاد قطب‌هاي همکاري با دانشگاه‌ها در حوزه دفاعي خبر داد و ادامه داد: اين قطب‌ها زمينه مشترک همکاري وزارت دفاع با دانشگاه‌ها را فراهم کرد که با تدوين نقشه‌هاي علمي پروژه‌هاي عملي در حوزه‌هاي دفاعي اجرايي شد.

وي برگزاري بيش از 100 کنفرانس ملي و کارگاه‌هاي آموزشي را از برنامه‌هاي مشترک اين وزارتخانه با دانشگاه‌ها نام برد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر سازمان هاي تخصصي چون هوافضا، صنايع دفاعي، سازمان هوايي، شرکت صاايران، سازمان صنايع دريايي و پژوهشگاه دانش‌هاي بنيادي در کشور شکل گرفته است که اين نهادها مي‌توانند زمينه‌هاي همکاري مناسبي در حوزه دفاعي باشند.

رئيس موسسه آموزش و تحقيقات صنايع دفاع با تاکيد بر اينکه همکاري با اين نهادها موجب حرفه‌اي و تخصصي شدن در حوزه دفاعي است، اضافه کرد: اولين حلقه همکاري‌ها و تعاملات وزارت دفاع با نهادهاي علمي، مراکز توسعه علم و فناوري است. از اين رو ما به دنبال مراکزي هستيم تا اقدام به توسعه علوم و فناوري کند که اين مراکز به دانشگاه ها نزديک‌تر است.

وي توسعه فناوري را از ديگر حلقه‌هاي همکاري وزارت دفاع با دانشگاه‌ها ذکر کرد و گفت: اصلي‌ترين بخش توليد قدرت و صنعت دفاعي دفاتر طراحي است. اين دفاتر قادر به توليد سامانه‌هاي دفاعي هستند که با ايجاد شبکه‌هاي تعامل يکپارچه مي‌توانيم به اهداف مورد نياز در حوزه دفاعي دست يابيم و چرخه ايده تا محصول را تکميل کنيم.

ولوي با تاکيد بر اينکه طراحي و ساخت موشک‌ها، هواپيماها و رادارها از دفاتر طراحي خارج مي‌شوند، ادامه داد: از اين جهت ما نياز به شناسايي و ايجاد شبکه‌هاي علمي داريم که شامل اعضاي هيات علمي و محققان است تا باهمکاري آنها طرح‌هاي کلان، فضاي تعامل با دانشگاه‌ها اجرايي شود.

وي همچنين با تاکيد بر اينکه بيشترين طرح‌هاي کلان در حوزه دفاعي تعريف شده است، يادآور شد: از 20 طرح مصوب 8 طرح و در فاز دوم از 37 طرح 14 طرح از سوي حوزه دفاعي مطرح شده است.


گرنت اساتيد معتمد پروژه های دفاعی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها