پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   17 تیر 1391 - 07 July 2012
ایجاد سامانه نشریات علمی کشور و دسترسی آسان محققان به نشریات

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:رئیس مرکز سیاستگذاری پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به راه اندازی سامانه مدیریت نشریات علمی، گفت: این سامانه به منظور نظارت و مدیریت انتشار نشریات علمی راه اندازی شده و تاکنون اطلاعات 700 نشریه در آن درج شده است.

دکتر مظفر شریفی با اشاره به جزئیات سامانه نشریات علمی وزارت علوم افزود: نشریات علمی بسیاری در کشور با درجه علمی- پژوهشی و علمی- ترویجی در کشور وجود دارد که مجوز آنها از سوی کمیسیون نشریات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صادر شده است.

رئیس مرکز سیاستگذاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به برنامه های این وزارتخانه در زمینه مدیریت نشریات علمی اشاره کرد و اظهار داشت: در این راستا اقدام به ایجاد سامانه نشریات علمی به منظور نظارت و مدیریت نشریات علمی کردیم.

وی با بیان اینکه در این سامانه بر توالی انتشار نشریات علمی نظارت دارد، ادامه داد: در این سامانه همچنین اطلاعاتی در زمینه های صاحب امتیاز و مدیر مسئول نشریات و توالی انتشار به تفکیک حوزه های تخصصی درج شده است.

شریفی امکان دسترسی آسان به نشریات علمی تخصصی برای محققان و دانشجویان را یکی از مزایای این سامانه نام برد و خاطر نشان کرد: در گذشته دسترسی به این نوع نشریات به آسانی صورت نمی گرفت ولی با راه اندازی این سامانه متقاضیان می توانند در هر حوزه علمی به نشریات و عناوین آن دسترسی یابند.

رئیس مرکز سیاستگذاری پژوهشی وزارت علوم، نظارت بر روند چاپ نشریات علمی را از دیگر مزایای ایجاد سامانه مدیریت نشریات علمی نام برد.

شریفی با بیان اینکه به نشریاتی که خللی در انتشار آنها وجود داشته باشد اخطار لغو مجوز داده می شود، یادآور شد: به نشریاتی که خللی در انتشار آنها وجود داشته باشد و یا جاپ می شوند ولی اطلاعات آن به کمیسیون نشریات وزارت علوم ارسال نمی شود، از نظر وزارت علوم به منزله عدم انتشار است و به این دسته از نشریات اخطار لغو مجوز اعطا می شود.

وی ادامه داد: از این رو نشریاتی که دارای مجوز هستند باید علاوه بر اینکه به موقع چاپ شوند و اطلاعات آن به کمیسیون نشریات وزارت علوم ارسال شود، لازم است تا در پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) نمایه شوند.

شریفی تعداد نشریات علمی کشور را 750 نشریه دانست و اظهار داشت: از این تعداد اطلاعات 700 نشریه در این سامانه درج شده است.

تگ ها سامانه نشریات علمی محققان نشریات علمی
موسسه پژوهش MBA
اخبار روزنامه ها

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت