بررسی اساسنامه دانشگاه آزاد برای انتصاب عضو جدید

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   18 تیر 1391-08 July 2012بازدید 1306

بررسی اساسنامه دانشگاه آزاد برای انتصاب عضو جدید

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:اساسنامه دانشگاه آزاد اسلامی درباره عضویت در هیأت امنای این دانشگاه برای انتخاب عضو جدید،‌ در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد بررسی قرار می گیرد و تا جلسه آینده از آن رفع ابهام می شود.

با رفتن عبدالله جاسبی از ریاست دانشگاه آزاد و جایگزین شدن فرهاد دانشجو در این سمت جای یک نفر در عضویت هیأت امنای دانشگاه آزاد خالی می ماند از این رو در جلسه گذشته شورا برای این منظور رأی گیری صورت گرفت و عبدالله جاسبی و منصور کبگانیان برای عضویت در هیأت امنا مطرح شدند.

اختلاف آرای اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی زیاد بود به نحوی که کبگانیان 19 رای و جاسبی 8 رای به دست آورد اما یک ابهام در اساسنامه دانشگاه آزاد اعلام نتیجه رأی گیری را به تعویق انداخت.

‌دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی مأموریت دارد تا جلسه آینده شورا به بررسی و رفع ابهام از این بند اساسنامه دانشگاه آزاد بپردازد.

این بند اساسنامه که در جلسه گذشته شورا مورد بحث قرار گرفت، عنوان می کند که فردی که برای عضویت در هیأت امنای دانشگاه آزاد انتخاب می شود نباید دارای مناصب دولتی باشد.

از آنجا که عضویت در شوراها و مجامع در بند اساسنامه ذکر نشده و افرادی که برای عضویت در هیأت امنای دانشگاه آزاد مطرح شده بودند،‌ هر دو عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز هستند،‌ این ابهام برای انتخاب عضو جدید هیأت امنا در جلسه گذشته شورا مطرح شد و نتیجه رأی گیری به تعویق افتاد.

بدین ترتیب در جلسه بعدی شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی و رفع ابهام از یک بند اساسنامه دانشگاه آزاد که مربوط به شرایط عضویت در هیأت امنای دانشگاه آزاد می شود در دستور کار قرار دارد.

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی مأمور بررسی حقوقی این اساسنامه شده است و حتی احتمال آن می رود که تبصره ای به این بند اساسنامه برای روشن شدن آن اضافه شود.اساسنامه دانشگاه آزاد انتصاب عضو جدید هیأت امنای دانشگاه آزاد

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها