دیدار رئیس انستیتو علوم انسانی اسلامی آلمان از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   31 تیر 1391-21 July 2012بازدید 1094

دیدار رئیس انستیتو علوم انسانی اسلامی آلمان از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: رضوی راد رئیس انستیتو علوم انسانی و اسلامی آلمان در پژوهشگاه حوزه و دانشگاه حضور یافت و با مسئولان پژوهشگاه دیدار و گفت‌وگو کرد.
حجت الاسلام رضوی‌راد رئیس انستیتو علوم انسانی و اسلامی آلمان در این دیدار ضمن معرفی مؤسسه متبوع خود گفت: انستیتو علوم انسانی و اسلامی آلمان در سال 1997 میلادی شروع به فعالیت کرده و در این مدت توانسته است ده‌ها اسلام شناس بومی و فعال تربیت کند و تاکنون حدود 71 اثر از سوی انستیتو علوم انسانی و اسلامی آلمان چاپ و منتشر شده است.

وی انتشار مجله دیالوگ از سال 2002 را از دیگر اقدامات این مؤسسه بیان کرد و خاطر نشان کرد: توسط این نشریه توانسته‌ایم در متن جریانات فکری و فرهنگی آلمان حضور داشته باشیم و هم اکنون این نشریه 3100 نفر مشترک در میان دانشگاهیان آلمان دارد.

وی با بیان اینکه کشورهای اروپایی به لحاظ نیاز به اندیشه‌های ناب انسانی که از سوی اسلام بیان شده است بسیار بکرتر و تشنه‌تر از سایر نقاط عالم هستند خواستار حضور نهادها و مؤسساتی نظیر پژوهشگاه حوزه و دانشگاه برای انتقال مفاهیم بلند اسلامی و انسانی به کشورهای این منطقه شد.

در ادامه این دیدار که با حضور حجت الاسلام و المسلمین سعیدی روشن رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و حجت الاسلام عربی معاون پژوهش، آموزش و فناوری پژوهشگاه صورت گرفت، سعیدی روشن ضمن خیر مقدم به رضوی راد خواستار مشخص شدن زمینه‌های همکاری مشترک بین پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و انستیتو علوم انسانی و اسلامی آلمان شد.

برگزاری نشست‌های مشترک، همکاری در اقتباس برخی از آثار پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و انتشار آن به زبان آلمانی و برگزاری دوره‌های مشترک آموزشی از جمله محورهای مورد توافق برای همکاری این دو مرکز تشخیص داده شد که مقرر شد با تعیین نمایندگانی از سوی دو مرکز، ریز اقدامات و فعالیت‌ها احصاء شده تا بر اساس آن همکاری‌های آینده بین پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و انستیتو علوم انسانی واسلامی آلمان شکل گیرد.رئیس انستیتو علوم انسانی اسلامی آلمان پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها