انتقال تدریجی دانشگاه شریف به منطقه 22

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   08 امرداد 1391-29 July 2012بازدید 1579

انتقال تدریجی دانشگاه شریف به منطقه 22


پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه صنعتی شریف گفت: مکان مناسبی در منطقه 22 به دانشگاه صنعتی شریف اختصاص داده‌ایم ولی نیاز به اعتبار بیشتر برای ساخت‌ و ‌ساز داریم.

رضا روستاآزاد رئیس دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به تشکیل «پژوهشکده برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری» در دانشگاه اظهار داشت: در این مرکز سند پیش‌نویس برنامه راهبردی صنعتی شریف تدوین شده که امیدواریم در هیئت امنا این سند تصویب شود، ذیل این سند راهبردی، منشور دانشگاه، چشم انداز دانشگاه و الگوی دانشگاه را در دست تدوین داریم.

روستاآزاد افزود: با توجه به نقشه جامع علمی کشور، حوزه هوا و فضا، آی تی و آی سی تی جزو فناوری‌های دارای اولویت تلقی شده‌اند؛ در همین راستا، ‌گرایش فضا در دانشکده هوا فضا و همچنین پژوهشکده هوا فضا را در دانشگاه تاسیس کردیم که پروژه ماهواره دانشجویی به عنوان یکی از پروژه‌های این دانشکده جزو بهترین پروژه‌های دانشجویی است.

وی با اشاره به قطب‌های علمی دانشگاه صنعتی شریف اظهار داشت: هم اکنون 12 قطب علمی، 13 دانشکده و گروه، 20 مرکز و پژوهشکده، 4 کانون هم افزایی و 4 شرکت دانش بنیان در دانشگاه صنعتی شریف دائر هستند و حدود 2.5 مقاله isi به ازای هر یکصد نفر را نمایه کرده‌ایم، که آمار بسیار مطلوبی است.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف همچنین در این گفت‌وگو که با خبرنامه شورای عالی انقلاب فرهنگی انجام داده است، با اشاره به وجود دانشکده «اقتصادو مدیریت» در دانشگاه صنعتی شریف تصریح کرد: در سند راهبردی دانشگاه به این موضوع اشاره شده که موضوع علوم انسانی که با ارتقای مدیریت علمی ارتباط دارند، مانند مدیریت تکنولوژی، سیاست گذاری علمی فناوری و فلسفه علم هم باید مورد توجه قرار گیرد. امروزه در عرصه علم و فناوری نمی‌توانیم به این موارد توجه نکنیم.

روستا آزاد در پایان در مورد تغییر مکان دانشگاه توضیح داد: طی سالیان متمادی تا به الان ظرفیت و گنجایش این دانشگاه گسترش پیدا نکرده و الان هم با جمعیتی حدود 11 هزار دانشجو ما فضای چندان مناسبی در اختیار نداریم؛ خوشبختانه در منطقه 22 مکان مناسبی به این دانشگاه تخصیص دادیم ولی ساخت و ساز در این محل نیاز به اعتبارات زیادی دارد که در حال تلاش برای جذب آن هستیم. البته به صورت یکدفعه نمی‌توانیم چنین تشکیلاتی را به آن محل منتقل کنیم و این کار به صورت تدریجی انجام خواهد شد.انتقال دانشگاه شریف دانشگاه شریف

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها