درصد اشتغال فارغ‌التحصيلان ملاک کیفیت دانشگاه است

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   12 امرداد 1391-02 August 2012بازدید 1738درصد اشتغال فارغ‌التحصيلان ملاک کیفیت دانشگاه است

رييس موسسه آموزش عالي امام جواد (ع) يزد، گفت: دانشگاه باكيفيت دانشگاهي است كه فارغ التحصيلان آن وارد بازار كار شوند و نيازهاي جامعه را مرتفع سازد.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری ايسنا _ منطقه يزد، محمد صالح اوليا در نشست با مشاورین تحصیلی و خبرنگاران استان اظهار داشت: دانشگاه‌هاي غيرانتفاعي هنوز نتوانستند دانش‌آموزان را ترغيب كنند تا اين دانشگاه‌ها جزو انتخاب‌هاي اول كنكوري‌ها باشد و اميدواريم روزي فضايي ايجاد شود تا دانشگاه غير انتفاعي در كنار دانشگاه دولتي به حدي برسد كه داوطلبان ترديد پيدا كنند دانشگاه غير انتفاعي يا دولتي را انتخاب كنند.

وي با اشاره به آغاز فعالیت این دانشگاه از سال 1384 گفت: این دانشگاه با هیات موسس بسیار قوی که یکی از پشتوانه‌های این دانشگاه محسوب می‌شود آغاز به کار کرده و روند رو به رشد خوبی نیز داشته است ولی هنوز علی‌رغم قابلیت‌ها و توانائی‌های زیادی که این دانشگاه دارد تا رسیدن به جایگاه واقعی خود و دانشگاه‌های معتبر کشور راه زیادی دارد.

اولیا از تدوین سیاست‌ها توسط هیات امنا خبر داد و اظهار داشت: آنچه در تدوین سیاست‌های این دانشگاه مد نظر بوده و اهمیت ویژه‌ای داشته است، کیفیت و سطح بالای آموزش بوده است و نه کمیت.

وي ادامه داد: اين دانشگاه در قالب 3 دانشکده فنی و مهندسی، علوم انسانی و هنر، تمام تلاش‌های خود را برای بالا بردن سطح دانش و مهارت فارغ التحصیلان رشته‌های مختلف در این دانشگاه با توجه به نیازهای جامعه به کار گرفته است.

وی افزود: در دانشگاه امام جواد (ع) سعی شده است تا از بهترین اساتید در زمینه‌های تئوری و عملی استفاده شود و این یکی از عواملی است که سبب شده تا دانشگاه روند رو به رشد داشته باشد و ورودی‌های ما نشان می‌دهد دانش آموزان کنکوری و حتی رتبه های نسبتا خوب کنکور این دانشگاه را از اولویت‌های خود قرار می‌دهند.

وي با بيان اينكه هر ساله رتبه ورودي‌هاي اين دانشگاه ارتقا پيدا مي‌كند، گفت: در سال‌هاي اخير الگوي انتخاب رشته براي دانش‌ آموزان تغيير كرده است به طوري كه دانش‌آموزان ترجيح مي‌دهند در بعضي از رشته‌هايي كه بازار كارشان تضمين شده است قبول شوند به عبارت ديگر الگوي گذشته مبني بر اينكه داوطلب فقط وارد دانشگاه شود در حال تعديل شدن مي‌باشد.

اولیا در پایان از تحصیل رایگان قریب به 5 درصد اول مجازین هر گروه آزمایشی، نفرات برتر المپیادهای علمی و ورزشی و همچنین تخفیفات ویژه برای دانشجویان اول ، دوم و سوم هر رشته در هر ترم خبر داد.

گفتني است موسسه آموزش عالي امام جواد (ع) يزد در حال حاضر بيش از دو هزار دانشجو در مقاطع كارداني و كارشناسي در 21 كد رشته دارد.
درصد اشتغال فارغ‌التحصيلان ملاک کیفیت دانشگاه

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها