شیوه صدور مدرك فارغ‌التحصيلی واحدهای علوم تحقيقات تغيير كرد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   15 امرداد 1391-05 August 2012بازدید 1924
شیوه صدور مدرك فارغ‌التحصيلی واحدهای علوم تحقيقات تغيير كرد


پرتال دانشگاهی به نقل از پژوهشگران دانشجو: رييس واحد علوم و تحقيقات دانشگاه آزاد با اشاره به اخذ مجوز براي1500 رشته‌ بدون مجوز واحدهاي علوم و تحقيقات، گفت: روند اعطاي مدرك فارغ‌التحصيلي در واحدهاي علوم و تحقيقات دانشگاه آزاد تغيير كرد.

خسرو دانشجو با اشاره به اخذ مجوز مشروط براي رشته‌ها و پرديس‌هاي علوم و تحقيقات تا مهر 91، اظهار كرد: در حال حاضر همه رشته‌ها براي دو سال مجوز اخذ کرده‌اند ولي زماني که بنده مسئووليت را پذيرفتم حدود 1500 رشته محل در علوم و تحقيقات بدون مجوز فعاليت مي‌كردند.

وي با بيان اينكه در واحد علوم و تحقيقات تهران ميزان رشته‌هاي بدون مجوز بسيار اندك بود، تصريح كرد: در واقع حدود 3 تا 4 رشته در دوره تحصيلات تكميلي مجوز شوراي گسترش وزارت علوم را نداشتند، كه به سرعت نسبت به اخذ مجوز دائم آنها چون امكانات فراهم بود اقدام شد، ولي باقي رشته‌ها به صورت مشروط مجوز دريافت کردند.

تعطيلي واحدهاي علوم تحقيقات در صورت عدم اخذ مجوز تا مهر92
وي با اشاره به كمك و همكاري واحد علوم و تحقيقات تهران به پرديس‌هايي كه به صورت مشروط مجوز دريافت كرده‌اند، خاطرنشان كرد: البته ما هم كمك مي‌كنيم تا اين پرديس‌ها امكانات را ارتقا دهند و اعضاي هيات علمي مورد نياز را جذب كنند و اگر واحدها و پرديس‌هاي علوم و تحقيقات شهرستان‌ها نيازهاي خود را به ما اعلام كنند ما اطلاع رساني كرده و دانشجوياني كه در حال فارغ التحصيلي هستند را براي آن واحدها جذب مي‌كنيم.

رييس واحد علوم و تحقيقات دانشگاه آزاد اسلامي افزود: اين كمك‌ها از سوي ما انجام مي‌شود، اما آنها هم بايد تلاش كنند تا بتوانند مجوز دائم اخذ كنند و اگر نتوانند مجوز دائم را تا مهر 92 اخذ كنند، با کسي شوخي نداريم و آن پرديس را تعطيل مي‌كنيم و اجازه نخواهيم داد دانشجوي جديد پذيرش كنند، اما من خيلي اميدوارم و با توجه به كمك‌هايي كه از سوي مسئولين مناطق مي‌شود بعيد مي‌دانم مجوز دائم را اخذ نكنند.

تغيير نحوه صدور مدرك فارغ‌التحصيلي واحدهاي علوم تحقيقات
دانشجو در خصوص وضعيت مدارك فارغ‌التحصيلان واحدهاي بدون مجوز دانشگاه آزاد، گفت: در گذشته واحدهايي كه مجوز نداشتند خود مدركي نمي‌دادند و مدركشان را از طريق واحد علوم و تحقيقات تهران اخذ مي‌كردند و در مدارك هر دو آنها فقط عنوان «واحد علوم و تحقيقات» درج مي‌شد و هيچ تفاوتي بين مدرك فارغ‌التحصيلي دانشجويان واحد علوم تحقيقات تهران و ساير استانها نبود كه اين موضوع بسيار مورد گلايه دانشجويان بود.

رييس واحد علوم تحقيقات دانشگاه آزاد در خاتمه با بيان اينكه اين روند منصفانه نبود، گفت: اين مشكل نيز مرتفع شده و از اين پس مدارك هر واحد علوم تحقيقات با عنوان واحد مربوطه صادر خواهد شد و مدارك پرديس‌هاي علوم تحقيقات نيز تحت نظر واحدهاي جامع همجوار خود مدارك را صادر خواهد كرد.مدرك فارغ‌التحصيلی واحد علوم تحقيقات

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها