ایجاد مركز تحقیقات «عناصر نادر» در دانشگاه تربیت مدرس

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   25 امرداد 1391-15 August 2012بازدید 1306ایجاد مركز تحقیقات «عناصر نادر» در دانشگاه تربیت مدرس

تهران - رییس جهاد دانشگاهی تربیت مدرس از راه‌‌اندازی مركز تحقیقات عناصر نادر در چند ماه آینده در این دانشگاه خبر داد و گفت : امروزه دستیابی به دانش فنی تولید این عناصر به صورت فلز خالص، جنبه استراتژیك یافته است و هر روز نیز بر اهمیت آن افزوده می‌شود.
مركز تحقیقات «عناصر نادر» در دانشگاه تربیت مدرس راه اندازی می شود

به گزارش جهاد دانشگاهی ،مهندس مهدی ذاكری افزود: تاكنون به تولید فلزات عناصر نادر در كشور بسیار بی‌توجهی شده در حالی كه فراوانی این عناصر در مناطق مختلف كشور از بسیاری از كشورهای صاحب تكنولوژی بیشتر است.

ذاكری با بیان این كه جهاد دانشگاهی تربیت مدرس با در اختیار داشتن گروه فرآوری مواد معدنی، اعضای هیات علمی و امكانات آزمایشگاهی مناسب، بسترهای لازم برای انجام این ماموریت را داراست تاكید كرد: با توجه به كاربردهای بسیار متنوع و حساس این عناصر در صنایع مختلف همانند صنایع نفت، برق، الكترونیك، آلیاژی، نظامی و خودرو، دستیابی به این دانش كمك شایانی به خودكفایی كشور در عرصه‌های مختلف خواهد كرد.

رییس جهاد د انشگاهی تربیت مدرس همچنین گفت: رویكرد جهاد دانشگاهی، «اقتصاد مقاومتی» به عنوان راهبرد اصلی نظام در شرایط فعلی است و دستیابی به دانش فنی تولید عناصر، گامی جدی در تحقق مولفه‌های اقتصاد مقاومتی و قطع وابستگی خواهد بود.

به گفته وی برنامه‌ای پنج ساله برای دستیابی به دانش فنی تولید 10 فلز با ارزش و نادر تدوین شده كه نخستین عنصر نیز برای آغاز مراحل تولید آزمایشگاهی فلز، انتخاب شده است.

ذاكری همچنین با اشاره به فناوری پیچیده تولید این فلزات، حمایت‌های مادی و معنوی سازمان‌ها و نهاد‌های دولتی را در این زمینه خواستار شد.

<a class=مشاوره تحصیلی" title="مشاوره تحصیلی" style="color: #6f6f6f; list-style-type: none; list-style-position: initial; list-style-image: initial; text-decoration: none; padding: 0px; margin: 0px; border: 0px initial initial;" />
مركز تحقیقات عناصر نادر دانشگاه تربیت مدرس مركز تحقیقات عناصر نادر

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها