ایجاد پرديس آزاد دانشگاه شهيد بهشتی در استان تهران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   05 شهریور 1391-26 August 2012بازدید 3351
ایجاد پرديس آزاد دانشگاه شهيد بهشتی در استان تهران


پرتال دانشگاهی به نقل از ایسنا: سرپرست دانشگاه شهيد بهشتي با اشاره به قانون ايجاد پرديس آزاد در برنامه پنجم توسعه، گفت: مقدمات ايجاد و گسترش پرديس آزاد دانشگاه شهيد بهشتي در استان تهران در حال انجام است.


دکتر محمدمهدي طهرانچي در جلسه شوراي دانشگاه شهيد بهشتي با اشاره به امکان راه‌اندازي دوره هاي آزاد از مهرماه سال جاري گفت: به دنبال مکان مناسب با دارا بودن هويت دانشگاهي براي راه اندازي دوره مذکور هستيم و مقدمات کار فراهم شده است.


دکتر طهرانچي از تصويب هزينه تحصيل دوره‌هاي آزاد خبر داد و گفت: با تصويب کمسيون دائمي، شهريه دوره کارشناسي ارشد 20 ميليون تومان براي 2 سال تحصيلي و در دوره دکتري 45 تا 55 ميليون تومان براي دوره دکتري براي مدت 4 سال تحصيلي تعيين شده است.


سرپرست دانشگاه شهيدبهشتي با اشاره به فرصت‌ها و ظرفيت‌هاي اجرائي پرديس‌هاي آزاد اظهار داشت: با برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته امکان مشارکت بازنشستگان دانشگاه در پرديس‌هاي آزاد فراهم شده است.


طهرانچي با اشاره به ساماندهي دبيرخانه هيات اجرائي جذب و تغييرات صورت گرفته در شوراي جذب دانشگاه تصريح کرد: فرآيند جذب اعضاي هيات علمي، يکي از مباحث جدي و مهم در دانشگاه است.


وي با اشاره به نحوه تمديد قراردادهاي اعضاي هيات علمي و رويکرد دانشگاه در اين خصوص تاکيد کرد: تمديد قراردادها در راستاي ارتقاي کارآيي و عملکرد اعضاي هيات علمي، دانشکده‌ها و دانشگاه صورت خواهد گرفت.


وي در گزارشي به مقايسه ساعات تدريس اعضاي هيات علمي ثابت و مدعو در دوازده دانشکده در نيمسال تحصيلي گذشته پرداخت و افزود: ضرورت حضور اعضاي هيات علمي مدعو حاکي از آن است که رشد جمعيت دانشجويي متناسب با رشد جمعيت اعضاي هيات علمي نبوده است، سال هاست آمار اعضاي هيات علمي کمتر از 600 نفر است در حاليکه تعداد جمعيت دانشجويي بالغ بر 13 هزار نفر افزايش يافته است.


طهرانچي از تسهيل رويه جذب خبر داد و گفت: از اين پس با تاييد صلاحيت اعضاي هيات علمي متقاضي در کارگروه‌هاي علمي، کارگروه عمومي و تاييد هيات اجرايي جذب، احکام موقت آنان صادر خواهد شد.


وي با اشاره به تصحيح و تصويب چهار آئين‌نامه جديد در کميسيون‌هاي دائمي دانشگاه، اظهار داشت: آئين‌نامه استخدامي اعضاي هيات علمي، آئين‌نامه مالي و معاملاتي، آئين‌نامه استخدامي اعضاي غيرهيات علمي و چارت دانشگاه در کمسيون دائمي بررسي و تصويب شدند و پيش بيني مي‌شود ظرف يک ماه آينده با تشکيل جلسه هيات امناء دانشگاه به تصويب نهايي برسد.


وي در خصوص بازنشستگي اعضاي هيات علمي دانشگاه نيز، گفت: طبق آئين‌نامه جديد، اعضاي هيات علمي با مرتبه استاديار با داشتن 30 سال سابقه يا شرط سني 65 سال، دانشيار با 67 سال سن و استاد تمام با 70 سال سن بازنشسته مي‌شوند. البته اين اعداد با ملاحظاتي قابل افزايش است.

پرديس آزاد دانشگاه شهيد بهشتی استان تهران

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها