کاهش شهریه‌های دانشگاه آزاد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   31 شهریور 1391-21 September 2012بازدید 2635
کاهش شهریه‌های دانشگاه آزاد


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از تاسیس سازمان اقتصادی به منظور کاهش شهریه های دانشجویان این دانشگاه خبر داد.به گزارش پارس به نقل از مهر،رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از تاسیس سازمان اقتصادی به منظور کاهش شهریه های دانشجویان این دانشگاه خبر داد.

فرهاد دانشجو گفت: دانشگاه آزاد قصد ایجاد یک سازمان اقتصادی را دارد و بر همین اساس بحث سرمایه‌گذاری‌های سودآور در سیستم‌های وزارت نفت برای این دانشگاه آزاد اسلامی حائز اهمیت است چرا که این اهداف را برای ایجاد منابع پایدار دنبال می‌کند تا در سال‌های آتی بار هزینه خانواده‌های دانشجویان کاهش یابد.

وی یکی از فعالیت‌های سازمان اقتصادی دانشگاه آزاد اسلامی را همکاری با وزارت نفت برشمرد و افزود:‌ ما به دنبال سرمایه‌گذاری در پروژه‌های سودده وزارت نفت هستیم؛ البته تمام این برنامه‌ها با همکاری تیم‌های اقتصادی، عمرانی و علمی دانشگاه آزاد در حال بررسی است که بعد از تصویب وارد هیات امنا می‌شود و در نهایت بعد از اصلاح، تصحیح و تصویب اجرایی خواهد شد.

کاهش 35 درصدی شهریه‌های دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این ارتباط به کاهش 15 الی 30 درصدی شهریه‌های دانشگاه طی 6 ماه اخیر اشاره و اضافه کرد: تمام دانشگاه‌های دولتی و غیر دولتی در سالجاری 15 درصد شهریه دانشجویان قدیمی خود را افزایش دادند و دانشگاه آزاد هم اجازه و اختیار این افزایش قیمت را داشت اما به دلیل اینکه قول داده بودیم شهریه ها را تا 20 درصد کاهش دهیم اینکار را نکردیم.

وی ادامه داد:‌ البته اگر با نرخ تورم 23.5 درصد این حالت را در نظر بگیریم به راحتی مشخص می‌شود که کاهش شهریه‌های دانشگاه آزاد بیشتر از آنچه قول داده بودیم اعمال شده است؛ برای دانشجویان جدیدالورود فقط 5 درصد افزایش شهریه پیش بینی کرده ‌ایم این رقم در قیاس با افزایش 15 درصدی شهریه‌ها به مثابه کاهش 10 درصدی هزینه‌هاست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در همین ارتباط البته تأکید کرد: این کاهش قیمت البته برای مقاطع مختلف متفاوت است بعنوان نمونه برای دانشجویان کاردانی و کارشناسی ناپیوسته 20 درصد هزینه‌ها را کاهش دادیم این رقم با جمع 15 درصدی نشاندهنده کاهش 35 درصدی شهریه‌های دانشگاه در قیاس با سایر دانشگاه‌هاست.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا دانشگاه آزاد برای راه‌اندازی سازمان اقتصادی قصد واگذاری مالکیت برخی از اموال و املاک خود را به سایر واحدهای اقتصادی دارد؟ گفت: دانشگاه آزاد هیچ برنامه‌ای برای انتقال مالکیت واحدهای اقتصادی خود به سایر نهادهای اقتصادی و وزارت‌خانه‌ها ندارد.
شهریه‌های دانشگاه آزاد شهریه‌ دانشگاه آزاد

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها