اولين فن‌بازار رباتيك و هوش مصنوعي در جشنواره رباتيك در دانشگاه اميركبير

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   01 مهر 1391-22 September 2012بازدید 1755
 اولين فن‌بازار رباتيك و هوش مصنوعي در جشنواره رباتيك در دانشگاه اميركبيرپرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاري آريا-اولين جشنواره رباتيك و هوش مصنوعي دانشگاه اميركبير 22 تا 25 آبان‌ماه در حالي برگزار مي‌شود كه در اين جشنواره اولين فن‌بازار رباتيک و هوش مصنوعي برگزار خواهد شد.
حامد دانشور، دبير كميته اجرايي فن بازار جشنواره رباتيك و هوش مصنوعي دانشگاه صنعتي اميركبير گفت: در سال «توليد ملي،  حمايت از کار و سرمايه ايراني» اين دانشگاه با همکاري سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران، اولين جشنواره رباتيک و هوش مصنوعي امير کبير را در چهار بخش مختلف بر گزار مي كند.
وي افزود: اين جشنواره در بخش هاي سومين دوره مسابقات رباتيک جام اميرکبير  (AUTCup2012)، اولين دوره مسابقات هوش مصنوعي اميرکبير  (AAIC2012)، اولين گردهمائي علمي- صنعتي رباتيک و هوش مصنوعي اميرکبير  (ARAIC2012) و اولين فن‌بازار رباتيک و هوش مصنوعي  (ARAIT2012)برگزار مي شود.
دبير كميته اجرايي فن بازار جشنواره رباتيك و هوش مصنوعي دانشگاه صنعتي اميركبيراظهار کرد: در اين جشنواره فن بازار رباتيك و هوش مصنوعي با هدف ارتباط هرچه بيشتر دانشگاه و صنايع رباتيک و هوش مصنوعي و با محورهاي ارائه ايده ها، ارائه پيش محصول، ارائه­ محصولات با رويکرد بازاريابي و حضور صنايع براي بهره برداري از ايده ها و محصولات و اتاق هاي مذاكره برگزار خواهد شد
 دانشور اضافه كرد: در بخش ارائه ايده هاي فن بازار اين جشنواره دانشجويان و افرادي که داراي ايده هاي نو براي اجرا در صنايع هستند مي توانند با حضور در نمايشگاه فن بازار و ارائه­ ايده هاي خود به صنايع و سازمان‌هاي مرتبط حاضر در نمايشگاه در راستاي تحقق ايده هاي خويش بهره مند شوند.
 وي در ادامه بيان کرد: در بخش ارائه پيش محصول فن بازار نيز دانشجويان و صنايعي که موفق به توليد يک نمونه آزمايشگاهي از ايده­هاي خود شده­اند و مايل به صنعتي نمودن محصول خود هستند، مي­توانند با ارائه­ آن ها به صنايع و سازمان هاي حاضر در نمايشگاه گام بلندي در راستاي صنعتي شدن محصول خود بردارند.
دبير كميته اجرايي فن بازار جشنواره رباتيك و هوش مصنوعي دانشگاه صنعتي اميركبير همچنين در گفتگويي اعلام کرد: در بخش ارائه محصولات با رويکرد بازاريابي فن بازار نيز شرکت هاي توليد کننده صنايع رباتيک و هوش مصنوعي مي توانند با ارائه محصولات خود به شرکت ها و سازمان ها بازار مناسبي از محصولات خود را ارائه كنند.
او در اين زمينه افزود: بخش ديگر فن بازار اين جشنواره مربوط به حضور صنايع براي بهره برداري از ايده ها و محصولات است كه در اين بخش شرکت ها و سازمان­هاي مايل به خريد محصولات و صنايع رباتيک و هوش مصنوعي مي توانند با حضور در نمايشگاه و اتاق هاي مذاکره محصولات مورد نياز خود را انتخاب كنند.
 وي تصريح كرد: بخش ديگر اين فن بازار متشكل از اتاق هاي مذاكره است كه اين بخش در کنار نمايشگاه فن بازار، جلساتي با موضوعات مختلف براي مذاکره صنايع مايل به خريد محصولات و ارائه دهندگان ايده ها و محصولات و همچنين ثبت قرارداد ميان آن ها در نظر گرفته شده است.
دبير كميته اجرايي فن بازار جشنواره رباتيك و هوش مصنوعي دانشگاه صنعتي اميركبيردر پايان گفت: طرح­هاي برگزيده براي شرکت در جشنواره جوان خوارزمي معرفي مي شوند
فن‌بازار رباتيك هوش مصنوعی جشنواره رباتيك دانشگاه اميركبير

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها