نحوه پذيرش دانشجو در دانشگاههای مجری دوره های پولی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   16 مهر 1391-07 October 2012بازدید 4697
نحوه پذيرش دانشجو در دانشگاههای مجری دوره های پولی

شعبه شماره 2 دانشگاه‌ها و پرديس‌هاي دانشگاهي پولي به رغم انتقادها و مخالفت‌ها به سرعت در حال افزايش و توسعه است، اين شعبه و پرديس‌ها با هزينه دانشجو اداره شده و بيشتر در مقاطع تحصيلات تکميلي دانشجو مي پذيرد.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر : راه اندازي شعبه‌هاي شماره 2 و پرديس‌هاي دانشگاهي پولي طي دو سال گذشته با اين توجيه که در گذشته بسياري از جوانان به دليل نبود امکان تحصيل در دانشگاه‌هاي داخل، به خارج از کشور مهاجرت کرده و علاوه بر تحصيل در دانشگاه‌ها و کالج‌هاي بسيار ضعيف، دچار مشکلات بسياري مي شدند، راه اندازي شده است.

شهريه اين شعبه ها و پرديس ها متغيير است و به عناون مثال شهريه‌هاي تعيين شده براي مقطع کارشناسي ارشد در پرديس شماره 2 شهيد بهشتي در گروه علوم انساني شامل 22 ميليون و 400 هزار ريال شهريه ثابت، 2 ميليون و 280 هزار ريال شهريه متغيير و 4 ميليون و 560 هزار ريال شهريه پايان نامه و براي ساير دوره‌ها شهريه ثابت 28 ميليون ريال تعيين شده است.

شهريه تعيين شده براي کل دوره دکتري شعبه شماره 2 دانشگاه تهران براي دانشجويان گروه هاي علوم انساني و علوم اجتماعي و رفتاري به صورت علي الحساب 45 ميليون تومان و براي گروه هاي علوم پايه و فني و مهندسي، 55 ميليون تومان تعيين شده است.

به گزارش مهر، از جمله دانشگاه‌هايي که تا کنون اقدام به راه اندازي شعبه شماره 2 و يا پرديس دانشگاهي کرده‌اند مي توان به دانشگاههاي تهران، دانشگاه شهيد چمران اهواز، خليج فارس، سيستان و بلوچستان، کاشان، باهنر کرمان و شهيد بهشتي اشاره کرد.

دانشگاه خواجه نصيرالدين طوسي و علم و صنعت نيز راه اندازي شعب پولي را در دستور کار خود قرار دارند.

نحوه پذيرش دانشجو در شعب پولي دانشگاهها

دانشگاه تهران: با راه اندازي شعبه شمار 2 اقدام به  پذيرش دانشجوي کارشناسي ارشد شهريه اي، از طريق آزمون زبان و مصاحبه کرده است و از جمله اولين دانشگاههايي بود که شعبه شماره 2 و پذيرش دانشجوي پولي را علني کرد و اکنون درحال پذيرش دانشجوي دکتري شهريه اي در اين شعبه است.

دانشگاه شهيد بهشتي: به تازگي پرديس شماره 2  اين دانشگاه را در تهران راه اندازي کرده ولي هنوز فضاي فيزيکي دقيق آن مشخص نيست و به پذيرش دانشجوي کارشناسي ارشد شهريه اي از طريق بررسي سوابق تحصيلي، مصاحبه حضوري و در صورت نياز برگزاري آزمون اختصاصي مي پردازد.

دانشگاه شهيد چمران اهواز: اين دانشگاه براي پذيرش دانشجوي پولي، پرديس دانشگاهي شهيد چمران اهواز را راه اندازي کرده و به پذيرش دانشجوي کارشناسي ارشد از طريق آزمون و بدون آزمون مي پردازد، بدين صورت که اگر تعداد متقاضيان در هر رشته بيش از 20 نفر باشد براي پذيرش آنان آزمون برگزار مي کند و درصورتي که تعداد متقاضيان کمتر از 20 نفر باشد از طريق مصاحبه دانشجو پذيرش مي کند.

دانشگاه سيستان و بلوچستان: در پرديس شماره 2 زاهدان، اقدام به پذيرش دانشجوي کارشناسي ارشد پولي از طريق آزمون کرده و برنامه آتي اين دانشگاه پذيرش دانشجوي دکتري پولي است.

دانشگاه باهنر کرمان: اين دانشگاه هم با راه اندازي پرديس سيرجان بدون آزمون دانشجوي کارشناسي ارشد شهريه اي مي پذيرد.

دانشگاه خليج فارس: از طريق مصاحبه و آزمون در پرديس دانشگاهي دانشجوي کارشناسي ارشد و دکتري شهريه اي پذيرش مي کند.

دانشگاه کاشان: هم با راه اندازي پرديس دانشگاهي، از طريق بررسي سوابق تحصيلي و مصاحبه حضوري و در صورت نيار از طريق آزمون اختصاصي دانشجوي کارشناسي ارشد پولي پذيرش مي کند.

نحوه پذيرش دانشجو دانشگاه مجری دوره های پولی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها