رشته کارشناسی ارشد هوشبری در دانشگاه علوم پزشکی تهران راه اندازی میشود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   02 آبان 1391-23 October 2012بازدید 17056
رشته کارشناسی ارشد هوشبری در دانشگاه علوم پزشکی تهران راه اندازی میشود

مدير گروه هوشبري دانشگاه علوم پزشکي تهران: رشته کارشناسي ارشد هوشبري راه‌اندازي مي‌شود

مدير گروه هوشبري دانشگاه علوم پزشکي تهران اظهار داشت: رشته کارشناسي هوشبري نسبت به ساير رشته‌ها از بازار کار مطلوبي برخوردار است.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری ایسنا ، منطقه دانشگاه علوم پزشکي تهران، دکتر شهنام صديق معروفي مدير گروه هوشبري دانشگاه علوم پزشکي تهران در مراسم بزرگداشت روز جهاني بيهوشي گفت: اين مراسم به منظور ارايه گزارش از پيشرفت‌هاي هوشبري برگزار شده است، تاريخچه هوشبري در کشورمان، وضعيت رشته هوشبري و چشم انداز براي آينده از محورهاي اين مراسم است.

وي در خصوص اهداف ايجاد رشته کارشناسي هوشبري عنوان کرد: اعتلاي کيفيت در ارايه خدمات مراقبتي، اثربخشي کار و شايستگي حرفه‌اي متناسب با نياز جامعه، آشنايي با اصول جديد و روش‌هاي مختلف بيهوشي، کمک به متخصصان بيهوشي و مراقبتهاي ويژه بيماران تحت بيهوشي عمومي و بي حسي ناحيه‌اي، ايفاي نقش در بخش واحد مراقبتهاي پس از بيهوشي متناسب با شرح وظايف حرفه‌اي، ايفاي نقش به عنوان يک عضو موثر در تيم‌هاي احياي قلبي و ريوي، همکاري در پروژه‌هاي تحقيقاتي به منظور بهبود کيفيت مراقبت از بيماران تحت بيهوشي و بي‌حسي ناحيه‌اي از اهداف اصلي ايجاد رشته کارشناسي هوشبري در کشورمان است.

معروفي از چالشهاي پيش رو در رشته هوشبري به افزايش پذيرش دانشجو اشاره و تصريح کرد: کمبود فضاي آموزشي در بيمارستانها، کمبود نيروي انساني به عنوان هيات علمي در گروه هاي آموزشي، عدم امکان ادامه تحصيل دانش آموختگان هوشبري در مقطع کارشناسي ارشد هوشبري به منظور جايگزيني نيروهاي بازنشسته از ديگر چالش‌هاي موجود بر سر راه رشته هوشبري است.

مدير گروه هوشبري دانشگاه علوم پزشکي تهران اظهار کرد: با توجه به اينکه رشدي در بالين نداريم اين افزايش پذيرش باعث مي‌شود براي کارآموزي با مشکل مواجه شويم. متناسب کردن پذيرش دانشجو با نيازهاي جامعه و ارتقاي کيفيت، پذيرش دانشجو در مقطع تحصيلات تکميلي، اعزام دانش آموختگان براي دوره‌هاي کوتاه مدت به خارج از کشور براي آشنايي با دستاوردهاي علمي از راه‌کارهاي حل چالش‌هاي موجود بر سر راه رشته هوشبري است.

وي ادامه داد: هم اکنون 5 دوره آموزشي هوشبري داريم که به طور متوسط هر کدام 150 دانشجوي کارشناسي دارند.

رشته کارشناسي ارشد هوشبري راه اندازي مي شود

دکتر شعبان عليزاده معاون دانشجويي دانشکده پيراپزشکي دانشگاه علوم پزشکي تهران در ادامه افزود: رشته هوشبري در علوم پايه و پيراپزشکي جايگاه ويژه خود را مي تواند داشته باشد ولي جايگاهي که هم اکنون دارد ايده آل نيست.

وي گفت: عدم ادامه تحصيل تا دوره دکتري يکي از مشکلات موجود در اين رشته است تا هم از نظر جايگاه شغلي، رضايت شغلي و سرويس علمي که مي تواند براي جامعه باليني کشور داشته باشد بهتر عمل کند.

معاون دانشجويي دانشکده پيراپزشکي تصريح کرد: هم اکنون براي کارشناسي ارشد اين رشته اقدام شده است و پيشرفتهايي نيز داشته و تا چند سال آينده راه‌اندازي خواهد شد.
کارشناسی ارشد هوشبری دانشگاه علوم پزشکی تهران راه اندازی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها