دانش آموختگان دوره های علمی کاربردی به بازارکار نزدیکترهستند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   05 آبان 1391-26 October 2012بازدید 1613
دانش آموختگان دوره های علمی کاربردی به بازارکار نزدیکترهستند

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: با توجه به اینکه در نظام جدید آموزش‌های علمی کاربردی، دانش آموختگان شرایط محیط واقعی کار را درک می‌کنند امکان اشتغال آنها نسبت به دیگر زیر نظام‌های آموزش عالی بیشتر خواهد بود.

به گزارش پرتال دانشگاهي کشور و به نقل از ایرنا براساس اعلام روز چهارشنبه دانشگاه جامع علمی کاربردی، ˈرجبعلی برزوییˈ افزود: تمامی دوره‌های مقطع کارشناسی این دانشگاه با رویکرد دانش فنی روز دنیا و نیازهای منطقه ای بازنگری شده اند و از این پس دوره‌های مهندسی فناوری برای رشته‌های فنی و دوره‌های کارشناسی حرفه‌ای برای دوره‌های مدیریت، خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر در مقطع کارشناسی در این دانشگاه اجرا می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: دانشجویان در دوره های مهندسی فناوری قادر خواهند بود در زمینه های تحقیق طراحی، نوآوری، بهینه سازی، اجرا و برنامه ریزی در بخش های فنی و همچنین در دوره های کارشناسی حرفه ای در زمینه های طراحی و توسعه فرآیندها، مدل ها، الگوها، نظام های پشتیبان و پیاده سازی، بهینه سازی و ارزیابی آنها در جهت ارتقای حوزه های شغلی ایفای نقش کنند.

برزویی یادآور شد: نخستین پذیرش دوره‌های جدید مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای با ظرفیت حدود 105 هزار نفر در هزار و 520 کد رشته محل در سراسر کشور اجرا می‌شوند که سهم دوره‌های مهندسی فناوری 45 درصد و دوره‌های کارشناسی حرفه‌ای 55 درصد از این پذیرش‌هاست.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی اضافه شدن دروسی جهت تسهیل ورود و ارتباط دانش آموختگان با بازارکار به عنوان دروس مهارت‌های مشترک را از ویژگی‌های منحصر به فرد دوره‌های کارشناسی حرفه‌ای و مهندسی فناوری دانست.

وی افزود: حداقل 60 درصد آموزش این دوره‌ها بصورت عملی و 40 درصد از آن به آموزش دانش‌کاربردی مرتبط اختصاص دارد و طراحی درسˈکاربینیˈ، ˈکارورزی 1ˈ و ˈکارورزی 2ˈ برای نخستین بار و اجرای این دروس در ˈمحیط واقعی کارˈ از دیگر ویژگی‌های برجسته این دوره‌هاست.

برزویی تصریح کرد که با توجه به اینکه رشته‌های مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای بر اساس نیاز آموزشی شرکت‌ها، کارخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی تدوین شده اند و با توجه به اینکه در نظام جدید آموزش‌های علمی کاربردی، دانش آموختگان هم به لحاظ دانشی و هم به صورت عملی شرایط محیط واقعی کار را درک می‌کنند بنابراین امکان اشتغال دانش آموختگان علمی کاربردی نسبت به دیگر زیر نظام‌های آموزش عالی بیشتر خواهد بود و انتظار داریم طی سال‌های آتی با رشد چشمگیر اشتغال دانش آموختگان علمی کاربردی مواجه شویم.

ثبت نام دوره های کارشناسی ناپیوسته پودمانی دانشگاه جامع علمی کاربردی برای اولین بار با عناوین مصوب مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای نظام آموزش مهارتی از اول آبان آغاز شده و تا 7 آبان ماه ادامه خواهد داشت.

ثبت نام به صورت الکترونیکی انجام می شود و داوطلبان باید با مراجعه به پایگاه الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org پس از تهیه کارت اعتباری با استفاده از کارت های بانکی شبکه شتاب و مشاهده دفترچه، نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

آزمون دوره های مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای دوره های پودمانی نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی صبح روز جمعه 8 دی ماه سال جاری توسط سازمان سنجش در سراسر کشور برگزار می شود.

 

 


دانش آموختگان دوره های علمی کاربردی بازارکار

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها