مجهزترین ساختمان پژوهشکده نانوی کشور در دانشگاه کاشان افتتاح شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   13 آبان 1391-03 November 2012بازدید 1283مجهزترین ساختمان پژوهشکده نانوی کشور در دانشگاه کاشان افتتاح شد

رئیس دانشگاه کاشان از افتتاح و بهره‌برداری نخستین، مجهزترین و بزرگترین ساختمان پژوهشکده نانو کشور در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش پرتال دانشگاهي کشور و به نقل از مهر، دکتر عباس کتابی گفت: این پژوهشکده به مساحت چهار هزار و 700 متر مربع در سه طبقه در این دانشگاه ساخته شده است.

وی، بخش اداری، کلاس، اتاق‌های اساتید، آزمایشگاه‌های تحقیقاتی، کتابخانه و مرکز کامپیوتر را از جمله امکانات ساختمان پژوهشکده نانو دانشگاه کاشان ذکر کرد و افزود: این پژوهشکده با اعتبار 40 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی در آینده نزدیک در این دانشگاه به بهره‌برداری می‌رسد.
کتابی، پژوهشکده نانوی دانشگاه کاشان را نخستین پژوهشکده نانوی کشور برشمرد و اظهار داشت: در این پژوهشکده در حال حاضر 200 دانشجو در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های نانوشیمی، نانوفیزیک، نانومکانیک، نانومهندسی شیمی و نانوالکترونیک به تحصیل مشغول هستند.
وی خاطر نشان کرد: با افتتاح این ساختمان ظرفیت رشته های تحصیلات تکمیلی فناوری نانو افزایش می یابد و انجام کارهای پژوهشی بنیادی و کاربردی نیز توسعه بیشتری خواهد یافت.
رئیس دانشگاه کاشان به کسب رتبه هشتم فناوری نانو این دانشگاه در بین دانشگاه های کشور اشاره کرد و یادآورشد: این پژوهشکده در جشنواره های مختلف نانو رتبه های نخست تا سوم را در سال های گذشته به خود اختصاص داده است.
وی تلاش در جهت افزایش توان و اطلاعات علمی و کاربردی کشور در زمینه نانوفناوری، تربیت نیروی انسانی متخصص در سطح کارشناسی ارشد و دکتری، تلاش در جهت تجاری سازی نتایج تحقیقات نانوفناوری و ارائه راهکارهای علمی و عملی و ترویج استفاده از نانوفناوری در توسعه صنعتی و فناوری کشور را از جمله اهداف تاسیس ایجاد پژوهشکده فناوری نانو دانشگاه کاشان ذکر کرد.
کتابی یادآورشد: ماموریت ویژه پژوهشکده نانو دانشگاه کاشان، ارتقای راندمان سلول های خورشیدی و بهره گیری از تازه ترین پیشرفتهای علمی و تحقیقاتی در کلیه مراحل پژوهشی به منظور توسعه علمی و اقتصادی کشور است.


مجهزترین ساختمان پژوهشکده نانوی کشور دانشگاه کاشان

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها