اولين دانشكده فارنزیت کشور در دانشگاه علوم انتظامی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   24 آبان 1391-14 November 2012بازدید 1559
اولين دانشكده فارنزیت کشور در دانشگاه علوم انتظامی


رييس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات نيروي انتظامي در حاشيه سفر به استان اصفهان از راه اندازي اولين دانشكده فارنزيت كشور در دانشگاه علوم انتظامي خبر داد.
به گزارش پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاري آريا، سردار" سيد كمال هاديانفر" شب گذشته در حاشيه سفر به استان اصفهان گفت: برنامه آينده اين پليس راه اندازي مراكز پليس فتا در شهرستان هاي كشور است كه در آينده اي نزديك طي مراسمي با حضور فرمانده نيروي انتظامي به طور همزمان در 54 شهرستان انجام خواهد شد.
وي افزود: در حال حاضر 11 مركز پليس فتا از جمله در تهران و چندين كلانشهر بزرگ كشور مجهزبه آزمايشگاه ادله ديجيتال كامپيوتر فارنزيت و موبايل فارنزيت هستند كه يكي از قوي ترين اين آزمايشگاه ها در پليس فتا اصفهان قرار دارد.
اين مقام مسئول به ويژگي هاي رشته فارنزيت اشاره كرد و با بيان اينكه اين رشته يكي از رشته هاي كاملاً جديد ، منحصر به فرد و مدرن در دنيا مي باشد گفت: پليس فتاي ناجا به دنبال راه اندازي اولين دانشكده فارنزيت كشور در دانشگاه علوم انتظامي است و به ياري خدا در سال آينده اولين دانشجويان اين رشته جذب خواهند شد.
سردار هاديانفر 80 درصد از نيروهاي پليس فتاي ناجا را از افراد متخصص و مهندسين نخبه رايانه اي عنوان كرد و اظهار داشت: سيستم پليس فتا طوري است كه تمامي پرسنل آن بايد از افراد مهندس و متخصص باشند به همين جهت هماهنگي هاي خوبي براي جذب دانشجو و تربيت افراد كارآمد با دانشگاه علوم انتظامي نيروي انتظامي انجام شده است.
اين مقام انتظامي تصريح كرد: خوشبختانه به لطف خدا و همكاري مسئولان دانشگاه علوم انتظامي اولين دانشجويان رشته مرتبط با پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات امسال در اين دانشگاه جذب شدند كه هم اكنون دوره عمومي خود را گذرانده و در حال گذراندن دوره تخصصي هستند.
وي بيان داشت: از مهرماه سال جاري نيز 300 دانشجو از مقطع كارشناسي به كارشناسي ارشد از سوي پليس فتا به دانشگاه علوم انتظامي معرفي شدند كه با وجود افراد متخصص و رشد سريع توان علمي كشور مي توان انتظار داشت كه سال آينده حرف اول را پيرامون رديابي و كشف جرم در سيستم هاي اينترنتي و مقابله با حمله هاي سايبري در منطقه و حتي آسيا بزنيم.
رييس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات نيروي انتظامي از اينترنت به عنوان يكي از ابزارهاي جاسوسي ياد كرد و گفت: فضاي سايبر در واقع وسيله اي است كه لايه هاي و مرزها را كنار مي زند و دشمن از طريق آن مي تواند وارد حريم خصوصي يك كشور شود.
وي در ادامه عنوان داشت: براساس تحقيقات صورت گرفته در كشور ما 36 ميليون و 500 هزار نفر كاربر اينترنت وجود دارد كه 26 ميليون و 280 هزار نفر آن كاربر جوان هستند و ضريب نفوذ اينترنت در كشور ما نيز 5/48 درصد است.
اين مقام مسئول گفت: هر چند كه دوسال از راه اندازي پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات در ايران نمي گذرد اما در همين مدت كم توانسته با توانمندي بالاي متخصصان و نخبگان از افزايش ضريب نفوذ اينترنت جلوگيري كرده و بسياري از پرونده هاي داخلي و حتي بين المللي را كشف كند.
وي از توانمندي بالاي متخصصان پليس فتا در تشخيص جعلي بودن تصاوير، فيلم ها و صدا هاي منتشر شده در اينترنت خبر داد و گفت: زماني كه تصوير جسد بن لادن از طريق سايت هاي اينترنتي در جهان منتشر شد پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات ايران تنها جايي بود كه توانست با ادله ها و مستند هاي علمي و ديجيتالي جعلي بودن تصوير مربوطه را ثابت كند.
سردار هاديانفر در پايان با بيان اينكه امروز جنگ سخت و جنگ نرم دشمن جاي خود را به جنگ هوشمندانه داده افزود: جنگ آينده ما با دشمن جنگ هوشمنداست و ما بايد با افزايش توانمندي خود و آگاه سازي بيشتر جامعه از تهديدات فضاي سايبر به مقابله با اين جنگ برويم.


دانشكده فارنزیت کشور دانشگاه علوم انتظامی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها