كربلا عالی‌ترين دانشگاه معرفت و استقامت در راه حق است

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   26 آبان 1391-16 November 2012بازدید 976كربلا عالی‌ترين دانشگاه معرفت و استقامت در راه حق است

نماينده ولي فقيه در استان مركزي با اشاره به اينكه كربلا را عرصه شجاعت، شهامت و فداكاری در راه خداست، گفت: كربلا عالی‌ترين دانشگاه معرفت و استقامت در راه حق و در مقابل دشمنان اسلام و قرآن است.
آيت‌الله دری نجف‌آبادی، نماينده ولی فقيه در استان مركزی و امام جمعه اراك

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه مركزی، آيت‌الله دری نجف‌آبادی، نماينده ولی فقيه در استان مركزی، صبح امروز، 25 مهرماه در كلاس درس اخلاق مديران استان كه در بيت‌ امام جمعه اراك برگزار شد با تسليت ماه محرم، گفت: اميد است فيوضات بيكران اين ماه معنوی منشأ خير و بركت باشد و با بهره‌مندی از كرامات سيد سالار شهيدان، امام حسين(ع) در مسير رشد و تعالی يك انسان كامل قرار بگيريم.

وی با تأكيد بر اينكه اگر فرهنگ حسينی در تمام كشور نهادينه شود می‌توانيم در رشد و سازندگی روحی و روانی خود گام‌های محكم‌تر و مؤثرتری برداريم، افزود: برنامه‌های ايام محرم بايد در حد اعلا و با احترام و در حد شايستگی اين امام همام برگزار شود، لذا برنامه‌ها اگر مسير ارشادی رهبر معظم انقلاب را طی كنند از بسياری خرافه‌پرستی، انحرافات و اقداماتی كه موجبات هتك حرمت به اين امام عظيم‌الشأن را سبب خواهد شد جلوگيری می‌كند.

آيت‌الله دری نجف‌آبادی اظهار كرد: پيروی و تبعيت از فرامين رهبر فرزانه انقلاب نه‌تنها از بسياری از لغزش‌های عزاداری و انگشت‌نما شدن در جوامع غربی جلوگيري می‌كند؛ بلكه موجبات اتحاد و يكدلی بين افراد جامعه اسلامی را شامل خواهد شد؛ چه بسا اقشار مختلف مردم نبايد نظرات فقهی خود را جلوتر از نظر معظم له بدانند و اطاعت از منويات ايشان در همه حال بر همگان تكليف است.

نماينده ولی فقيه در استان مركزی با اشاره به اينكه برنامه‌های اجرايی در اين ماه بايد پر محتوا، پر مغز و تأثيرگذار باشد، ادامه داد: پرداختن به مسائل مهم و بيان اهداف امام حسين(ع) و حركت ايشان و مقابله با ظلم و جور و آزادیخواهی از مهم‌ترين اهدافی است كه بايد در ماه‌های محرم و صفر به آن پرداخته شود.

امام جمعه اراك در ادامه به عزاداران متذكر شد: در ايام سوگواری و عزاداری قالب‌ها را بشكنيد و از پوسته خود خارج شويد و همواره به اصل اسلام و ترويج فرهنگ عاشورايی اهتمام ورزيد؛ چراكه دشمنان در اين روزها منتظرند تا واكنش ايرانيان مسلمان را مورد ارزيابی قرار دهند و اين امر با ذكاوت و بصيرت اقشار مختلف به يأس و نااميدی بدل خواهد شد.

آيت‌‌الله دری نجف‌آبادی در ادامه سخنان خود اسلام را دين معرفت، برهان و استدلال، عزت و عظمت برشمرد و بيان كرد: قرآن كريم برای اولوالالباب ارزش خاص قائل است؛ زيرا آنان خود را از تمام وابستگی‌ها رهانيده‌اند و به حقايق و معارف ناب اسلامی دست يافتند و محتوای غنی اسلام را سرمشق قرار دادند.

وی با تأكيد بر اينكه بايد از برگزاری برنامه‌هايی كه با دين مبين اسلام منافات دارد پرهيز كرد و آبروی اسلام را با برپايی مجالس ناهنجار به خطر نينداخت، افزود: با توجه بر اينكه اسلام دين رأفت، خلوص و پاكی است؛ اما ممكن است با غفلت عده‌ای از افراد، دشمنان اذهان مردم را به سمت خشونت گرايی اسلام سوق دهند كه مسئولان دستگاه‌های اجرايی بايد از انجام اعمال خشونت‌آميز مانند قمه‌زنی جلوگيری كنند.

آيت‌الله دری نجف‌آبادی بيان كرد: فرهنگ عاشورا فرهنگ مبارزه با طاغوت است و با توجه بر حساسيت موضوع بايد تلاش شود همه برنامه‌ها آموزنده باشد و آموزه‌های دين اسلام و اهداف بلند امام حسين (ع) در آن لحاظ شود.

امام جمعه اراك عزت آفرينی، وحدت بخشی و تأثيرگذار بودن مكتب اسلام را از مهم‌ترين شاخصه‌ها و نقاط قوت اين دين الهی عنوان كرد و گفت: حركت در اين مسير موجبات ريسيدن به ذات احديت را فراهم می‌كند.

وی كربلا را عرصه شجاعت و شهامت و فداكاری در راه خدا دانست و اضافه كرد: كربلا عالی‌ترين دانشگاه معرفت و استقامت در راه حق در مقابل دشمنان اسلام و قرآن است.

نماينده ولي فقيه در استان مركزي در پايان خاطرنشان كرد: اميد است با برگزاری برنامه‌های معنوی دلها به سمت الهی شدن رهنمون شود و با تبعيت از شعار هيهات من‌الذله امام حسين(ع) و ياران ايشان مبارزه عليه ظلم در سراسر گيتی فراگير شود و زمينه ظهور حضرت وليعصر(عج) فراهم شود.كربلا عالی‌ترين دانشگاه معرفت استقامت در راه حق

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها