دانشگاه شهركرد ، نماد رشد و توسعه آموزش عالی جمهوری اسلامی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   02 آذر 1391-22 November 2012بازدید 1254
دانشگاه شهركرد ، نماد رشد و توسعه آموزش عالی جمهوری اسلامی

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران شهرکرد ، معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، از دانشگاه شهركرد به عنوان یكی از نماد های رشد و توسعه آموزش عالی در نظام جمهوری اسلامی یاد كرد و افزود: گسترش آموزش عالی و رشته های دانشگاهی این دانشگاه، مرهون مجاهدت مسئولان و كاركنان این دانشگاه است.

سید محمد ساداتی نژاد، شامگاه چهارشنبه در نخستین نشست هیأت ممیزی دانشگاه شهركرد، با تسلیت فرا رسیدن ایام عزاداری امام حسین (علیه السلام) و یاران باوفایشان، اظهار داشت: با تشكیل هیأت امنای دانشگاه شهركرد به عنوان دانشگاه مادر استان چهارمحال و بختیاری، در آینده ای نزدیك و با توجه به حركت مطلوب علمی این دانشگاه و كسب شاخص های توسعه در زمینه های علمی، جایگاه آن بهبود می یابد.

وی، با بیان شاخص های توسعه در دانشگاه شهركرد، تصریح كرد: این دانشگاه، مولود انقلاب اسلامی است و باید در توسعه كیفی و گسترش كیفی آموزش ها در این دانشگاه تلاش كرد.
اسماعیل اسدی؛ رئیس دانشگاه شهركرد و رئیس هیأت ممیزی این دانشگاه نیز در این نشست با بیان شاخص های توسعه در دانشگاه شهرکرد، به رشد چشمگیر تحصیلات تكمیلی در سال های اخیر در این دانشگاه، اشاره كرد و گفت: تشكیل هیأت ممیزه مستقل در دانشگاه، موجب توسعه و پیشرفت بیش از پیش این دانشگاه می شود.

معاون آموزشی دانشگاه شهركرد نیز در ادامه این نشست، با بیان عملكرد هیأت ممیزه مشترك دانشگاه های شهركرد و كاشان اظهار داشت: طی 15 جلسه در دور دوم هیأت ممیزه مشترك دانشگاه های كاشان و شهركرد، 53 پرونده ارتقاء اعضای هیأت علمی این دانشگاه ها مورد بررسی قرار گرفت و 36 مورد ارتقاء از استادیاری به دانشیاری و 4 چهار مورد ارتقاء از مرتبه دانشیاری به استادی، مورد موافقت اعضا قرار گرفت.
غلامرضا عرب ادامه داد: 14 پرونده احتساب سنوات و یك پرونده استفاده از فرصت مطالعاتی نیز در این هیأت مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین در این نشست، انطباق مصوبات هیأت ممیزه مشترك دانشگاه های كاشان و شهركرد، با این آیین نامه جدید ارتقاء اعضای هیات علمی دانشگاه ها مورد بررسی قرار گرفت و علاوه بر انتخاب نائب رئیس هیات، شش كمسیون تخصصی كشاورزی، دامپزشكی، علوم پایه، فنی و مهندسی، علوم انسانی و منابع طبیعی برای این هیأت تعیین شد.

حدود 270 عضو هیأت علمی و بیش از 7 هزار دانشجو در 33 رشته دكترای تخصصی، 50 رشته گرایش كارشناسی ارشد، چهار دوره دیپلمای دامپزشكی، یك رشته دكترای حرفه ای و 39 رشته كارشناسی دانشگاه شهركرد، مشغول به فعالیت های علمی و پژوهشی هستند.

مركز رشد واحد های فناوری و پنج پژوهشكده نیز در دانشگاه شهركرد در عرصه تحقیقات و فناوری فعالیت می كند.


دانشگاه شهركرد نماد رشد توسعه آموزش عالی جمهوری اسلامی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها