کاهش جذب دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زواره

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   07 آذر 1391-27 November 2012بازدید 1315

کاهش جذب دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زواره

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه اصفهان در زواره اظهار کرد: این دانشگاه از نظر پذیرش دانشجو نسبت به سال گذشته افت محسوسی نداشته، ولی تعداد دانشجویان مرکز نسبت به چند سال گذشته به نصف رسیده است.

وی ادامه داد: تعداد دانشجویان غیربومی دانشگاه به علت کاهش متقاضیان ورود به دانشگاه و در عین حال افزایش ظرفیت دانشگاه‌های دولتی، پیام‌ نور، غیرانتفاعی و جامع علمی کاربردی و با توجه به بعد مسافت زواره با مرکز استان به شدت کاهش یافته است.

عابدزاده تصریح کرد: این دانشگاه فعالیت خود را با 200 دانشجو در دو رشته کاردانی ناپیوسته عمران و کامپیوتر شاخه نرم‌افزار آغاز کرد و در حال حاضر در مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و کاردانی ناپیوسته دانشجو می‌پذیرد و در صورت جذب هیئت علمی در مقطع دکترا امکان جذب دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد را نیز دارا می‌باشد و مسؤولان دانشگاه پیگیر این مساله هستند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی زواره اظهار کرد: اعضای هیئت علمی این دانشگاه از نظر علمی در سطح بسیار بالایی قرار دارند و در حال حاضر سه مقاله پذیرفته شده، یک مقاله چاپ شده و دو مقاله در نوبت چاپ داریم و مهندس صادقی عضو هیئت علمی گروه کامپیوتر نیز به عنوان رییس نشست و عضو کمیته فنی کنفرانس بین‌المللی 2012 ICCSMT در کشور چین انتخاب شده است.

عابدزاده خاطر نشان کرد: کاهش تعداد دانشجو به واسطه‌ کاهش جمعیت و گسترش روز‌افزون جذب دانشجو در سایر دانشگاه‌ها و کاهش متقاضیان ورود به دانشگاه منجر به تشدید فضای رقابتی بین دانشگاه آزاد اسلامی و سایر دانشگاه‌ها بر فرآیند جذب دانشجو گردیده است و در پی آن مشکلات مالی شدیدی را برای دانشگاه ایجاد کرده است.

وی در پایان اظهار کرد: با وجود مشکلات عدیده، دانشگاه در زمینه‌های مختلف از جمله اجرای فاز اول پروژه محوطه‌سازی و فضای سبز دانشگاه، جذب هیئت علمی مجرب، تجهیز کارگاه‌های رشته‌های فنی، اختصاص پهنای باند اینترنت به میزان یک مگابایت در ثانیه جهت استفاده استادان، کارکنان و دانشجویان، تصویب رشته‌های جدید، افزایش تعداد کتب کتابخانه نیز به پیشرفت‌هایی دست یافته است. کاهش جذب دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زواره

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها