پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   11 آذر 1391 - 01 December 2012


تسهیلات دانشگاه آزاد برای بورس مربیان/  و همچنین یکسان شدن حقوق اساتیدرئیس دانشگاه آزاد اسلامی از اعطای تسهیلات برای بورسیه شدن به تمام مربیان این دانشگاه خبر داد و گفت: همچنین تا پایان سال حقوق اساتید دانشگاه آزاد با حقوق اساتید سایر دانشگاهها یکسان می شود.

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگاری مهر، فرهاد دانشجو شب گذشته در شصت و هشتمین نشست فرهنگی اساتید بسیجی دانشگاه‌های تهران که در واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، گفت: به تمام مربیان دانشگاه اجازه تحصیل داده و بورس می دهیم. ٰدر گذشته سالانه 200 تا 300 نفر از مربیان دانشگاه بورس می شدند که پاسخگو نبود چرا که 75 درصد اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد مربی هستند.

وی درباره نحوه اعطای بورسیه به این مربیان افزود: هر مربی اگر بتواند از هر طریق قانونی برای دوره دکتری پذیرش بگیرد، یعنی بورسیه دانشگاه دولتی را بدست آورد و یا بورسیه دانشگاه آزاد را، براساس آیین نامه می تواند ادامه تحصیل دهد ضمن اینکه دانشگاه‌ آزاد 50 درصد هزینه وی را تقبل می کند.

رفع موانع آیین نامه ای مربیان برای بورسیه شدن

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، در ادامه به موانعی که برای ادامه تحصیل مربیان در دانشگاه آزاد وجود داشت، اشاره کرد و گفت: همچنین در گذشته مربی ها نمی توانستند حق التدریس بگیرند و 16 واحد آنها به 8 واحد تنزل پیدا می کرد، ولی اکنون این مشکل برطرف شده تا 23 واحد می توانند حق التدریس بگیرند تا نیاز نباشد در جای دیگر مشغول به کار شوند.

برداشتن مانع شرط سن برای بورسیه شدن مربیان

وی مانع دیگر را سن مربیان عنوان کرد و افزود: در گذشته مربیانی که بیشتر از 35 سال داشتند نمی توانستند ادامه تحصیل دهند ولی اکنون شرط سنی برداشته شده و مربیان با هر سنی اگر توانایی ادامه تحصیل را دارند می توانند ادامه تحصیل دهند.

دانشجو از ارائه این تسهیلات به مربیان بسیجی دانشگاه های دیگر اعم از آزاد و سراسری خبر داد و گفت: ارائه این تسهیلات به مربیان بسیجی دیگر دانشگاهها از دید ما مشکلی ندارد.

کسب مقام اول تولید علم در ایران توسط دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد در این مدت مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته است و برخی فکر می کردند دانشگاه آزاد طی سه چهارماه اول به دلایل متفاوت از جمله تغییر رئیس دانشگاه نتواند روند کاری خود را ادامه دهد در حالی که دانشگاه روند رو به رشد داشته و 300 الی 400 هزار نفر به دانشجویان آن اضافه شده است همچنین مقام اول را در تولید علم ایران بدست آورده و تولید علم دانشگاه آزاد از تمام دانشگاههای منطقه بیشتر بوده است .

وی اظهار داشت: همچنین برخی از دوره های کاردانی فعال شده و بیش از هزار و 500 رشته مجوز نداشت که مجوز این رشته ها اخذ شده است هیات امنای استانی شکل گرفته و تشکیل هیات ممیزه استانی هم در دستور کار قرار دارد.

یکسان شدن حقوق کارکنان دانشگاه آزاد وسراسری

وی ادامه داد: حقوق کارمندان هم تا آخر سال و اوایل سال آینده هم سطح حقوق کارمندان دانشگاه های دولتی خواهد شد و حقوق اساتید دانشگاه آزاد هم سطح حقوق اساتید دولتی خواهد شد.

عدم افزایش شهریه در سال جاری

دانشجو ادامه داد: قرار بود 20 درصد کاهش شهریه داشته باشیم که این کاهش شهریه در شش ماه اول سال اتفاق افتاد. دانشگاه های دولتی پولی مانند پیام نور، غیر انتفاعی شبانه 15 درصد بر شهریه دانشجویان قدیمی خود اضافه کردند دانشگاه آزاد هم می توانست شهریه خود را اضافه کند ولی ما هیچ اضافه شهریه ای نداشتیم.

تخفیف شهریه دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته نسبت به سال گذشته

وی یاداور شد: حقوق اساتید و کارمندان همیشه از مهر ماه افزایش می یافت ولی ما حقوق آنها را از فروردین ماه افزایش دادیم. برای دانشجویان کاردانی جدید نسبت به دانشجویان سال 90 و برای دانشجویان کارشناسی ناپیوسته 20 درصد تخفیف شهریه نسبت به سال 90 داشتیم.

اخذ وام 10 میلیون تومانی ویژه دانشجویان دکتری

رئیس دانشگاه آزاد ادامه داد: امسال برای دانشجویان دکتری10 میلیون تومان برای هر کدام وام با کارمزد 4 درصد اخذ کردیم که می توانند از آن استفاده کنند.

عزل و نصب های دانشگاه با رای فعالان دلسوز

وی به عزل و نصب هایی که در دانشگاه صورت می گیرد اشاره کرد و گفت: وقتی که فردی که انتخاب می شود، برای نمونه بسیج دانشجویی معتقد است که انتخاب وی درست است اما بسیج اساتید نظر عکس آن ها را دارد، یا امام جمعه از وی حمایت می کند و نمایندگان مجلس با وی مخالف هستند، به این ترتیب مشاهده می کنید که کسی نیست که رای همه در مورد وی یکی باشد، این درحالی است که می گویند رئیس دانشگاه برای انتخاب این شخص تعامل نکرده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: هم اکنون نیروهای دلسوز مانند برخی اساتید، بسیج دانشجوییٰ و بسیج اساتید فعال شده اند و در نصب و عزل روسای واحدها رای آنها تاثیر دارد و این اتفاق به تدریج رخ داده است. برخی افراد که اکنون حکم دارند من آنها را نمی شناسم و سیستم آنها را برای ما انتخاب کرده است.

اخلاص ضروری ترین خصوصیت بسیجی

دانشجو خطاب به اساتید بسجی گفت: اخلاص ضروری ترین خصوصیت بسیجی است و اخلاق محور همه کارها است. برای مقابله با ظلم جهانی سلطه بین المللی و استکبار که دشمنان بزرگ و استکبار پا به عرصه می گذارند آمادگی لازم است و یکی از ارکان این آمادگی بسیج و به ویژه بسیج اساتید است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: از جمله اساسی ترین کاری که بر عهده بسیج است حمایت و دفاع از اصول مسلم اسلام است و یکی از مهم ترین وظایف آن حمایت از اصول تغییر ناپذیر اسلام و جلوگیری انحراف است.

کسب رتبه اول در نانوتکنولوژی در منطقه

وی تصریح کرد: خیلی ها می خواهند ما را از آینده مان بترسانند ولی آینده کشور ما بسیار روشن است. نظام جمهوری اسلامی در سایه این انقلاب روز به روز پیشرفت کرده است به طور مثالٰ ما در نانو تکنولوژی در منطقه اول و در جهان نهم هستیم که اکثر این افراد که این افتخارات را کسب کرده اند مخلص و بسیجی بوده اند.

دشمن با پیشرفت ما مخالف است

وی با بیان این که مشکلات وجود دارد و کسی آن را کتمان نمی کند، گفت: این مشکلات تاثیری در شکستن استقامت ما ندارد.

از دید دشمن کسی که دلش برای ولایت بتپد ضد بشریت است

وی ادامه داد: هر فیلمی که کشور ایران را از هم گسیخته نشان دهد جایزه اسکار می گیرد و هر مدیری که درست کار نکند نفر اول معرفی شده و بهترین است. هر آدمی که در این مملکت بر علیه حجاب و چادر و اسلام صحبت کند لوح تقدیر دریافت می کند و او آزادی خواه است و کسی که برخلاف آن کار کند و دلش برای ولایت بتپد حتی اگر آزارش به مورچه هم نرسد این شخص ضدبشریت است تا زمانی که برخلاف معیارهای آنها عمل کنیم آنها با ما مخالفت می کنند.


تگ ها دانشگاه آزاد تسهیلات دانشگاه آزاد یکسان شدن حقوق اساتید حقوق اساتید دانشگاه آزاد

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

نمونه سوالات استخدامی
مقاله نویسی ISI
اخبار روزنامه ها

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت