استقبال از عمره دانشگاهی با افزایش قیمت ها کاهش خواهد یافت

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   12 آذر 1391-02 December 2012بازدید 1094استقبال از عمره دانشگاهی با افزایش قیمت ها کاهش خواهد یافتتهران - معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: با افزایش قیمت های عمره مفرده، علاوه بر دانشجویان، اعضای هیات علمی دانشگاه ها نیز استقبال چندانی برای ثبت نام در دوره آتی سفر عمره دانشگاهیان از خود نشان نخواهد داد.


پرتال داانشگاهی به نقل از  خبرنگار فرهنگی ایرنا، ˈغلامرضا خواجه سرویˈ روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در دوره های قبل، هزینه اعزام به عمره دانشگاهی 650 هزار تومان بود که با افزایش 200 هزار تومانی به 850 هزار تومان رسید که 600 هزار تومان آن به صورت وام بانک ملت و 400 هزار تومان هم به صورت تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان در اختیار متقاضیان قرار می گرفت.

وی افزود: با وام هایی که دانشگاهیان در سفر زیارتی عمره دریافت می کردند علاوه بر هزینه ثبت نام می توانستند سوغات و هدیه هم بخرند اما در سفر عمره آینده اگر قرار باشد هزینه اعزام از حداقل دو میلیون و 700 هزار تومان تا سه میلیون و پانصد هزار تومان تعیین شود نه تنها دانشجویان بلکه استادان هم تقاضای کمتری برای اعزام به این سفر وجود خواهد داشت.

خواجه سروی از تلاش وزارت علوم برای اختصاص وام و تسهیلات سفرهای زیارتی عمره دانشگاهیان از طریق صندوق رفاه و بانک های مختلف به منظور کمک به متقاضیان اعزام به این سفرها خبر داد.

وی درمورد مسکن مهر دانشجویی نیز توضیح داد: دور اول ثبت نام های مسکن مهر دانشجویی با حدود 21 هزار متقاضی به پایان رسیده است و با اینکه سعی داشتیم دور دوم ثبت نام ها را در آبان ماه امسال به انجام برسانیم اما زمان آن را به بعد از تعیین تکلیف ثبت نام های نوبت قبلی موکول کردیم.

به گفته معاون وزیرعلوم، هیچ محدودیتی در سهمیه مسکن مهر دانشجویی وجود ندارد و تمام متقاضیان واجد شرایط می توانند با ثبت نام در دور بعدی، از این امکان بهره مند شوند.
دانشگاه افزایش قیمت ها و کاهش استقبال از عمره دانشگاهی افزایش قیمت ها

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها