مرکز علمی کاربردی ایران خودرو دانشجو می پذیرد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   12 آذر 1391-02 December 2012بازدید 3541



مرکز علمی کاربردی ایران خودرو دانشجو می پذیرد


پرتال دانشگاهی به نقل از سیبنا:
مرکز علی و کاربردی گروه صنعتی ایران خودرو درمقطع مهندسی فناوری ارشد ( کارشناسی ارشد) دررشته های مرتبط با صنعت خودرو از بین همکاران گروه دانشجو می پذیرد .

حمد بذلی معاون راهبری و توسعه سر مایه های انسانی ایران خودرو با بیان این مطلب گفت : پیرو گزارش معاون سنجش، خدمات آموزشی و دانشجویی دانشگاه علمی و کاربردی ، ثبت نام دوره های مهندسی فناوری ارشد دانشگاه جامع علمی کاربردی از 8 آذر آغاز و تا 17 آذرماه ادامه خواهد داشت. همچنین آزمون تخصصی دوره‌های مذكور 11 اسفندماه 91 توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار خواهد شد. 

وی خاطر نشان ساخت : همکاران گروه صنعتی ایران خودرو و داوطلبان ثبت نام در دوره‌های مهندسی فناوری ارشد، می تواننددر مهلت مقرر با مراجعه به پایگاه الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس http://www.sanjesh.org نسبت به مشاهده دفترچه، خرید الکترونیکی کارت اعتباری ثبت نام به وسیله کارت های بانکی عضو شبکه اقدام نمایند. 

بذلی خاطر نشان ساخت : در راستای رویکردهای جدید مراکز علمی-کاربردی گروه صنعتی ایران خودرو، مبنی بر ارتقای تعاملات این مراکز با زنجیره ارزش ساز گروه و افزایش ارزش آفرینی، طراحی و تدوین رشته های مهندسی فناوری ارشد به منظور انجام مطلوب تر پروژه‌های گروه صنعتی ایران خودرو، تربیت نیروی متخصص و توسعه دانش نیروهای شاغل در این پروژه‌ها ، در دستور کار این مراکز قرار گرفته است . 

معاون راهبری و توسعه سرمایه های انسانی ایران خودرو با اشاره به ضرورت اهتمام در راستای تحقق شعار تولید ملی ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی و نیز دستیابی به اهداف استراتژیک گروه در حوزه داخلی سازی، توسعه و مدیریت دانش خودرو گفت:مراكز علمی و كاربردی ایران‌خودرو برای اولین بار در سیستم آموزش عالی کشور اقدام به طراحی، تصویب و راه اندازی سه رشته در مقطع مهندسی فناوری ارشد(کارشناسی ارشد)مرتبط با صنعت خودرو نکرده است. 

بذلی خبر از تصویب رشته های مهندسی فناوری ارشد کیفیت جامع خودرو(مهندسی کیفیت خودرومهندسی فناوری ارشد سیستمهای مکاترونیکی خودرو و مهندسی فناوری ارشد طراحی موتور خودرو در شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری داد و افزود : رشته های فوق از مهرماه سال آینده منحصراً در این مرکز اجرا خواهند شد. 

وی مهمترین ویژگی اصلی و تمایز رشته‌های مهندسی فناوری ارشد با دوره های کارشناسی ارشد معمول در سیستم آموزش عالی کشور را مهارت و پروژه محور بودن این رشته ها عنوان کرد و خاطر نشان ساخت : به‌نحوی که از مجموع 32 واحد درسی دوره فوق، 20تا 18 واحد آن الزاماً عملی و مرتبط با پروژه های تخصصی و گروهی و 14تا 12 واحد آن دروس تخصصی و نظری است. 

وی درپایان ازحمایت ها و رهنمود های مدیریت ارشدگروه و رئیس شورای سیاستگذاری مراکز علمی و کاربردی و مشاركت ارزنده اعضای شورای سیاستگذاری و شورای تحصیلات تكمیلی گروه در كلیه مراحل نیازسنجی، طراحی و تصویب این رشته‌ها، تشكر و قدردانی کرد. 





علمی کاربردی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها