راه اندازی مقطع دکترا در رشته مطالعات زنان دانشگاه ادیان و مذاهب انجام می شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   12 آذر 1391-02 December 2012بازدید 2369

راه اندازی مقطع دکترا در رشته مطالعات زنان دانشگاه ادیان و مذاهب انجام می شود


پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار  مهر: معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ادیان و مذاهب گفت: رشته مطالعات زنان در چهار گرایش راه‌اندازی می‌شود.

پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر محمد نصیری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به فعالیت‌ در زمینه گسترش فعالیت‌های دانشگاه ادیان و مذاهب اظهار کرد: معاونت آموزشی این دانشگاه برای سال آینده راه‌اندازی رشته مطالعات زنان را در دستور کار خود قرار داده است.

وی با اشاره به اهمیت پرداختن به موضوعات مرتبط با زنان و خانواده بیان کرد: دانشگاه ادیان و مذاهب به عنوان دانشگاهی که خود را همراه و هم‌مسیر با حوزه‌های علمیه می‌داند، تلاش می‌کند با پرداختن به این موضوع در این مسیر پیچیده نقشی ایفا کند.

ضرورت توجه به نقش زنان در ایجاد روحیه مذهبی در خانواده

عضو هیئت علمی دانشگاه ادیان و مذاهب افزود: زنان به عنوان ستون اصلی خانواده نقش مهمی در ایجاد روحیه معنوی و مذهبی اعضای خانواده ایفا می کنند. همین امر باعث شده است که با تدوین رشته‌هایی در زمینه مطالعات زنان در سطوح عالی به بررسی و تحلیل این نقش مهم و زیربنایی بپردازیم.

وی گفت: این رشته در چهار گرایش برای ارائه به دانشجویان دکترا در سال آینده تدوین شده که سه گرایش آن از شورای گسترش وزارت علوم با انجام ویرایش‌هایی مجوز گرفته و گرایش چهارم در دست پیگیری است.

نصیری اظهار داشت: رشته مطالعات زنان در چهار گرایش مطالعات تطبیقی ادیان، مطالعات تطبیقی مذاهب، نظریه جنسیت و نظام حقوق زن در ادیان تدوین شده است.

دیدگاه فقهی فرق مختلف درباره زنان بررسی می‌شود

وی ادامه داد: در گرایش مطالعات تطبیقی زنان در ادیان، موضوع زنان در ادیان ابراهیمی و غیر ابراهیمی و نگاه پیروان این ادیان به این قشر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی افزود: داوطلبان می‌توانند از دو طریق کنکور سراسری و کنکور اختصاصی دانشگاه برای تحصیل در این رشته اقدام کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه ادیان و مذاهب اظهار داشت: در رشته مطالعات تطبیقی زنان در مذاهب اسلامی نگاه‌های فقهی مذاهب مختلف اسلامی به زنان مورد بحث و تحلیل قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به مشارکت یک تیم کارشناسی قوی برای تدوین این رشته اظهار کرد: کارشناسان متبحری از دانشگاه ادیان و مذاهب و دیگر مراکز علمی سرفصل‌های این رشته را مورد مطالعه قرار داده‌اند.راه اندازی مقطع دکتری در رشته مطالعات زنان دانشگاه دکترا

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها