بهبود مشکل صنعت توسط دانشگاه علمی کاربردی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   12 آذر 1391-02 December 2012بازدید 938
بهبود مشکل صنعت توسط دانشگاه علمی کاربردی

کارشناس ارزیابی مراکز دانشگاه‌های علمی کاربردی خراسان‌رضوی گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی با برگزاری دوره‌های کارشناسی ارشد مشکل صنعت و دانشگاه را بهبود بخشیده است.
دانشگاه علمی کاربردی مشکل صنعت را بهبود بخشیده است

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، سید علی قادری صبح امروز در نشست خبری دوره‌های کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی در اتاق جلسات مرکز دانشگاه علمی کاربردی خراسان‌رضوی اظهار کرد: یکی از تحولاتی که در سال‌های گذشته در دانشگاه‌های علمی کاربردی صورت گرفته برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت و تک پودمان است.

وی ادامه داد: بعد از واگذاری موسسات آموزش عالی آزاد به دانشگاه جامع علمی کاربردی که اغلب اهداف برگزاری دوره‌های کوتاه مدت را به شکل تک‌درس دارند این امکان به برخی استان‌ها داده شد تا بتوانند دوره‌های کوتاه‌مدت و تک پودمان‌های مهارتی را به صورت تخصصی و براساس نیاز استان برگزار کنند.

وی با تاکید بر نیاز صنعت و کشاورزی در ایجاد رشته‌های تخصصی و تجربی در جامعه، ادامه داد: اغلب رشته‌هایی که در دانشگاه‌های علمی کاربردی هستند براساس نیاز واقعی جامعه به وجود آمده‌اند و نسبت به رشته‌های دانشگاه‌های دولتی و آزاد تخصصی‌تر است.

قادری با تاکید بر اینکه دانشگاه علمی کاربردی مشکل صنعت و دانشگاه را رفع کرده است خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها باید بتوانند رشته‌هایی که مورد نیاز صنعت و خدمات اجتماعی و کشاورزی است را در قالب دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت که زمان زیادی را صرف    نمی‌کند برای متقاضیان و کارمندان کارخانه‌ها برگزار کنند.

کارشناس ارزیابی مراکز دانشگاه‌های علمی کاربردی خراسان‌رضوی عنوان کرد: با برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت در جامعه در توسعه آموزش مهارتی گام بزرگی برداشته شده و در حوزه مشاغل افراد با تخصص بیشتری ورود پیدا می‌کنند.

وی با تاکید بر برگزاری دوره‌های کارشناسی ارشد در 3مرکز علمی کاربردی خراسان‌رضوی، افزود: برگزاری دوره‌های کارشناسی     حرفه‌ای ارشد برای نخستین‌بار در 9 رشته در دو گروه مدیریت و خدمات اجتماعی و کشاورزی و دوره‌های مهندسی فناوری ارشد در 27 رشته، در دو گروه صنعت و کشاورزی انجام می‌شود که پذیرش این دوره‌ها برای 26 مرکز آموزش علمی کاربردی در 11 استان کشور انجام می‌شود.

قادری عنوان کرد: محور دوره‌های کارشناسی ارشد در دانشگاه علمی کاربردی براساس نیاز روز جامعه است و فعالیت دانشجویان تنها کار بر روی پروژه‌ای است که رشته مورد نظر تعریف کرده است.


مشکل صنعت دانشگاه علمی کاربردی کارشناسی ارشد دانشگاه جامع علمی کاربردی ارزیابی مراکز دانشگاه‌

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها