خریداری 4میلیارد ریال تجهیزات پزشکی توسط دانشگاه علوم پزشکی گناباد انجام شده است

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   13 آذر 1391-03 December 2012بازدید 857

خریداری  4میلیارد ریال تجهیزات پزشکی توسط دانشگاه علوم پزشکی گناباد انجام شده است

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت:به‌منظور ارائه خدمات با کیفیت بهتر، 4 میلیارد ریال تجهیزات پزشکی توسط دانشگاه علوم پزشکی گناباد خریداری شده است.


علیرضا مسلم صبح امروز در نشست خبری با اعضای کانون خبرنگاران گناباد اظهار داشت: جذب چهارده متخصص جدید در رشته‌های جراحی، پاتولوژی، داخلی، اطفال، بیهوشی، طب کار، نورولوژی، پوست، زنان و زایمان، چشم و رادیولوژی از فعالیت‌های حوزه درمان در راستای افزایش خدمت‌رسانی به بیماران است.

وی افزود: علیرغم مشکلات اعتباری موجود، به‌منظور ارائه خدمات با کیفیت‌تر 4 میلیارد ریال تجهیزات پزشکی خریداری شده است که بیشتر آن مربوط به تجهیز بخش جراحی مغز و اعصاب بود.

وی اجرای برنامه پزشک خانواده شهری را مهم‌ترین برنامه حوزه بهداشت برشمرد و تصریح کرد:خوشبختانه با فعالیت‌های صورت گرفته جزو دانشگاه‌های پیشرو استان خراسان‌رضوی در این زمینه هستیم، به طوری‌که 80درصد شهروندان شهرستان‌های گناباد و بجستان در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند.

مسلم افزود: راه‌اندازی تلفن 1590 دانشگاه بعد از ده مرکز استان، نصب کامپیوتر در همه بیمارستان‌ها، مراکز بهداشتی درمانی و   خانه‌های بهداشت و اتصال آنها به شبکه شمس از مهم‌ترین اقدامات انجام شده توسط دانشگاه است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گناباد خاطرنشان کرد: تمام وسایل آزمایشگاهی و دندانپزشکی مورد نیاز معاونت بهداشتی تا پایان سال خریداری شده است.

مسلم گفت: اخذ مجوز مرکز تحقیقاتی عوامل اجتماعی موثر بر سلامت، اخذ رتبه علمی پژوهشی مجله "پژوهش و سلامت"، برگزاری همایش ملی معنویت، قرآن‌پژوهی و سلامت و افزایش دو خوابگاه جدید به مجموعه خوابگاهی از جمله مهم‌ترین فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و دانشجویی، فرهنگی است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گناباد بیان داشت: با تصویب شورای گسترش و افزوده شدن سه رشته کارشناسی ناپیوسته فوریت‌های پزشکی، هوش‌بری و اتاق عمل، تعداد رشته‌ها و مقاطع تحصیلی این دانشگاه به 18 رشته رسید.

مسلم با بیان اینکه هشتاد و شش نفر در این سه رشته پذیرفته شده‌اند،افزود:هم‌اکنون حدود یک هزار و 400 دانشجو در هجده رشته تحصیلی در مقاطع دکتری عمومی، کارشناسی ارشد، کارشناسی و کاردانی در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد، 67درصد دانشجویان دختر و 33درصد دانشجویان پسر هستند، گفت: تلاش در جهت بالا بردن توانمندی‌های علمی و پژوهشی جامعه و تولید علم و اندیشه از مهم‌ترین رسالت‌های دانشگاه علوم پزشکی گناباد است.

 خریداری تجهیزات پشکی دانشگاه علوم پزشکی گناباد

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها