یک استاد دانشگاه : انتقال صحیح پیام عاشورا یکی از وظایف وعاظ می باشد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   13 آذر 1391-03 December 2012بازدید 827

یک استاد دانشگاه :  انتقال صحیح پیام عاشورا یکی از وظایف وعاظ می باشد


مسوول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد رودهن گفت: یکی از وظایف مبلغین و وعاظ انتقال صحیح و علمی پیام عاشورا به مردم است و لازم است که یک مبلغ با مطالعه و علم به سخنرانی بپردازد و مطالبی بیان کند که مستند باشد، زیرا مستند بودن تاثیر بسزایی روی مردم می‌گذارد.

پرتال دانشگاهی به نقل از حجت‌الاسلام والمسلمین محمدابراهیم سراج  دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این‌که «مبلغین باید موضوعات مهمی را مد نظر قرار دهند» اظهار کرد: آن‌ها باید با پاسخ به شبهات دینی به خصوص شبهاتی که حول محور قیام است صحبت کنند، چراکه امروزه از طریق رسانه‌های جمعی " ماهواره یا کانال‌های رادیویی" می‌خواهند قیام امام حسین (ع) را به گونه‌ای دیگر جلوه دهند.

وی با اشاره به نقش مبلغین و این‌که باید پاسخ‌گوی سوالات تمام اقشار جامعه باشند، تصریح کرد: مبلغان باید اهداف قیام امام حسین (ع)را درست تبیین کنند و شبهات و سوالات جوانان را پاسخگو باشند.

سراج ادامه داد: گاهی اوقات شبهاتی در ذهن جوانان به وجود می‌آید که در این زمینه فعالیت‌های دشمن هم بی‌تاثیر نیست و باید در حوزه‌ی قیام عاشورا اهداف و مسائل را بیان کنند.

این استاد دانشگاه با بیان این‌که «باید از سیاسی شدن مجالس پرهیز شود» خاطرنشان کرد: این امر که حرکت امام حسین (ع) سیاسی بوده و برای تغییر حکومت ظالم و برگرداندن حق به جای خود بوده است، درست است، ولی نباید مجالس عزای امام را سیاسی کرد بلکه باید کلیاتی را مثل بیداری اسلامی و محورهای سیاسی اهداف امام در مجالس بیان کرد، زیرا بیداری اسلامی و سیاسی مدنظر اسلام و قیام امام بوده است.

مسوول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه با بیان این‌که «امام حسین (ع) برای امر به معروف و نهی از منکر قیام کردند» تصریح کرد: وعاظ در مباحث خود بحث‌های مربوط به جهان اسلام و توطئه‌های دشمنان و جنگ‌های اقتصادی را بیان کنند و مردم را به آگاهی، استقامت و بردباری علیه جبهه باطل که آثار اجتماعی و اعتقادی مفید می‌گذارد، دعوت کنند.

وی با بیان این‌که «وعاظ در جلسات عزاداری باید آداب حضور در مجالس عزاداری را بیان کنند» تصریح کرد: مردم خود خیلی از مباحث را می‌دانند ولی لازم است که در مورد یکسری از مسائل مثل باطهارت بودن و نماز اول وقت خواندن تذکرات لازم را بیان کنند و اینکه امام به قدری به نماز عشق می‌ورزیدند که حتی یک روز را امان گرفت برای عبادت و راز و نیاز بیشتر با خداوند.

سراج با اشاره به این‌که «از دیگر آداب حضور در مجالس عزاداری رعایت نظم و انضباط است» خاطرنشان کرد: در این مراسم به حق‌الناس توجه ویژه‌ای کنیم، از خرافه‌ها و تحریف مسائل جلوگیری شود و رعایت مسائلی مثل محرم و نامحرم در عزاداری خیلی مهم است.انتقال صحیح پیام عاشورا انتقال پیام عاشورا به دانشجویان

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها