جنبش دانشجویی محور حرکت‌های انقلاب اسلامی محسوب می شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   13 آذر 1391-03 December 2012بازدید 995


جنبش دانشجویی محور حرکت‌های انقلاب اسلامی محسوب می شودپرتال دانشگاهی به نقل ا خبرگزاری فارس: مسئول ناحیه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان زنجان گفت: جنبش دانشجویی محور حرکت‌های انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.

عباس بابایی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان، اظهار کرد: جریان‌های دانشجویی با فکر، اندیشه و قدرت تجزیه و تحلیل خود جریان‌های مختلف را در کشور دنبال می‌کنند.

وی با بیان اینکه آگاهی‌بخشی به جنبش دانشجویی موجب می‌شود تا این قشر از مسیر آرمان‌های خود منحرف نشود، افزود: دانشجویان باید بر اساس آرمان‌های جنبش دانشجویی و روحیه استکبار ستیزی به اهداف خود دست یابند.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان زنجان با اشاره به اینکه برای رسیدن به قله‌های پیشرفت و تعالی باید آرمان‌های جنبش دانشجویی مورد توجه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: استقرار عدالت اجتماعی، آرمان‌‌گرایی و رسیدن به قله‌های پیشرفت و ترقی از سوی جنبش دانشجویی محقق می‌شود.

وی بر ضرورت توجه به شعارهای اصیل جنبش دانشجویی در زمینه استکبار ستیزی تاکید کرد و گفت: دانشجویان باید با افزایش بصیرت و آگاهی خود در این زمینه گام بردارند.

بابایی با بیان اینکه باید به مطالبات جریان‌های دانشجویی توجه ویژه‌ای شود، افزود: نقش تاثیرگذار جنبش دانشجویی می‌طلبد تا آسیب‌های این جنبش شناسایی شده و برای رفع آن کوشید.

وی با اشاره به اینکه جنبش دانشجویی نباید متصل به برخی جریان‌های سیاسی و احزابی باشد، افزود: جنبش دانشجویی نباید وارد جریان‌های سیاسی شود چرا که این امر به آرمان این جنبش صدمه می‌زند.

*مبارزه با ظلم و ستم از ویژگی‌های جبنش دانشجویی است

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان زنجان مبارزه با ظلم و ستم را از ویژگی‌های جبنش دانشجویی عنوان کرد و گفت: باید استقرار عدالت در جامعه و مبارزه با ظلم و ستم همچنان به عنوان آرمان این جنبش در جامعه ساری و جاری شود.

وی تشکل بسیج دانشجویی را از جنبش‌های فعال دانشجویی دانست و افزود: این تشکل از زمان تشکیل خود محور تحولات عظیم در دانشگاه‌ها بوده است.

بابایی با اشاره به نقش جنبش دانشجویی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی افزود: دانشگاه‌ها در زمان رژیم ستمشاهی محور حرکت‌های مختلف علیه این رژیم بودند.

وی با بیان اینکه جنبش دانشجویی نقش خود را به خوبی در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی بازی کرده است، خاطرنشان کرد: دانشجویان با حضور در صحنه‌های مختلف مبارزه با رژیم ستمشاهی بر علیه این نظام اقدامات موثری را انجام دادند.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان زنجان جنبش دانشجویی را محور حرکت‌های انقلاب اسلامی پس از پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان خط امام نشان از اهمیت این جنبش در تحولات عظیم کشور دارد.

وی با اشاره به نقش تاثیرگذار دانشجویان در دوران دفاع مقدس یادآور شد: دانشجویان با آغاز جنگ تحمیلی حضور در جبهه‌های حق علیه باطل را وظیفه خود دانسته و صحنه‌های بی‌بدیلی را در این دوران خلق کردند.

بابایی با بیان اینکه پس از دوران دفاع مقدس نیز این جنبش با حفظ آرمان‌‌خواهی‌های خود مبارزه با فقر، بی‌عدالتی و ظلم و ستم را محور فعالیت‌های خود قرار داده است، افزود: حضور دانشجویان در اردوهای جهادی از تاثیرگذارترین اقدامات این جنبش برای محرومیت‌زدائی در کشور محسوب می‌شود.جنبش دانشجویی محور انقلاب اسلامی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها