فرهنگ عاشورا در هر زمان پاسخگوی نیاز مخاطبان است

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   14 آذر 1391-04 December 2012بازدید 705
فرهنگ عاشورا در هر زمان پاسخگوی نیاز مخاطبان است

 

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: عضو هیئت علمی دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: فرهنگ عاشورا چنان پویایی دارد که در همه زمان‌ها پاسخگوی نیاز مخاطبانش است.

سجاد دادفر در سومین نشست از برنامه‌های جنبی هشتمین نمایشگاه کتاب کرمانشاه که به موضوع عاشورا و فلسفه قیام امام‌حسین (ع) برگزار شد، اظهار داشت: آنچه در عاشورای سال 61 اتفاق افتاد حماسه عظیم و تکان دهنده‌ای بود تا وجدان‌های خفته را آگاه و بیدار کند‌.

دادفر ادامه داد‌: عاشورا به مکتبی تبدیل شد که امروز الگوی ستمدیدگان در برابر ظالمان زمان باشد و امروز نیز عاشورا به مکتبی برای رهایی ملت‌ها از جور حکام ظالم تبدیل شده است‌.

عضو هیئت علمی دانشگاه رازی کرمانشاه عاشورا را فرهنگی فرازمان و فرامکان معرفی کرد و گفت: فرهنگ عاشورا چنان پویایی دارد تا در همه زمان‌ها پاسخگوی نیاز مخاطبانش باشد.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد کرمانشاه نیز در چهارمین نشست‌های تخصصی برنامه‌های جنبی هشتمین نمایشگاه کتاب که به موضوع مهدویت برگزار شد گفت: مهدی (عج) آن موجود موعودی است که امید انسان به آن گره خورده است و روشن‌ترین مطالب و اندیشه‌های مسلمانان به ویژه شیعیان در این خصوص عنوان شده است و به آن اعتقاد دارند‌.

محسن کرمی ادامه داد‌: امام مهدی (عج) از نوادگان پیامبر آخر‌الزمان (ص) است که بنا به حکمت بالغه خداوند برای تولیت و مدیریت و هدایت فرزندان انسان در آخر‌الزمان و به اذن خدا شیوه حاضر را در پیش گرفته است تا در روز موعود ظهور کند.

کرمی افزود: در جریان غیبت کبری حضرت باورهای درست و غلطی صورت گرفته است که باور درست اعتقاد به ترویج قسط و عدل توسط حضرت در زمان ظهور است و باور‌های غلط نیز سعی دارد چهره‌ای خشن از جریان ظهور حضرت را نشان دهد‌.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد کرمانشاه یکی از مقدمات ظهور را توجه به دستورات، معارف‌الهی و آیات قرآنی دانست و گفت: توجه به معارف اسلامی زمینه‌ساز ظهور خواهد بود‌. فرهنگ عاشورا فرهنگ عاشورا و نیاز مخاطبان

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها