دانشگاه‌ها کانون‌‌‌ مهم‌ تولید قدرتند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   14 آذر 1391-04 December 2012بازدید 767
دانشگاه‌ها کانون‌‌‌ مهم‌ تولید قدرتند


تاکید مجدد ایران بر فلسطین «از بحر تا نهر» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: ‌ایران ‌ندای فلسطین از بحر تا نهر را سر می‌دهد که تاکید بر تمامیت ارزی کل کشور فلسطین دارد.

پرتال دانشگاهی به نقل از   صراط  سردار سرتیپ احمد وحیدی عصر امروز در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه مازندران با اشاره به اینکه وظیفه اصلی دانشجویان غواصی در دریای علم، آگاهی و به دست آوردن مرواریدهای ارزشمند برای کشور است، گفت: دانشجویان همواره در جریان انقلاب اسلامی و همچنین در جریان تسخیر لانه جاسوسی که به انقلاب دوم معروف شد و همچنین در تشکیل نهادهایی همچون سپاه و جهاد سازندگی نقشی مهم را از ابتدای انقلاب تاکنون ایفا کرده‌اند.

وی افزود: پس از روی کار آمدن دولت استکباری پهلوی اول که با حمایت‌های مستقیم دولت‌های غربی در ایران ایجاد شد این دولت تصمیم گرفت دانشگاه‌ها را به محلی برای رشد و گسترش روشن فکری وابسته و ایجاد سکولاریزم تبدیل کند ولی با روی کار آمدن نظام مقدس جمهوری اسلامی این نهاد به ایفای نقش اصلی خود در جامعه پرداخت.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه با اشاره به کلامی از امام علی(ع) که فرمودند "خدا رحمت کند کسی را که می‌داند از کجا آمده کجا هست و به کجا می‌رود"، اظهار داشت: این پیام ایشان هم به این دنیا و هم به آخرت مربوط می‌شود و بر لزوم داشتن بصیرت در همه دوران تاکید دارد.

وحیدی در ادامه با اشاره به لزوم بازخوانی گذشته و عبرت گرفتن از آن گفت: زمانی بود که در سطح جهان به ایران "اخ‌الیهود" می‌گفتند که ناشی از وابستگی شدید رژیم حاکم آن دوران به کشورهای غربی بود ولی در امروز ایران اسلامی ندای فلسطین از بحر تا نهر را سر می‌دهد که تاکید بر تمامیت ارزی کل کشور فلسطین دارد و این ندا در طول چند سال کاری کرد که مردمی که در کشور فلسطین در آن زمان حتی جرأت به زبان آوردن این ندا را نداشتند امروز بر تمامیت ارزی خود تاکید دارند.

وی در ادامه افزود: دانشگاه‌های ما فقط یک کانون پژوهشی یا علمی صرف نیستند بلکه کانون انقلاب و تحول هستند و این چیزی است که در کمتر جایی از جهان مشاهده شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با اشاره به اینکه در جامعه ما بسیاری از خلأها همچون تعمیق سیاسی و حرکت‌های انقلابی توسط دانشگاه‌ها پوشش داده شده‌اند، گفت: تسخیر لانه جاسوسی بزرگ‌ترین حرکت فرهنگی و انقلابی بود که از درون دانشگاه به وجود آمد و مورد تاکید رهبری قرار گرفت و این نشانه‌ای از چند بعدی بودن دانشگاه‌های ما دارد.

وی افزود: مقام معظم رهبری هم همواره مطالبی همچون چشم‌اندازهای اقتصادی و علمی و همچنین جنبش‌های نرم‌افزاری و حرکت‌های سیاسی و ایجاد نشاط سیاسی در دانشگاه و حتی در جامعه را از دانشگاهیان خواستند که این نشانه اعتماد ایشان به جامعه دانشجویی است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پایان با اشاره به اینکه ما امروز در جامعه بحث اقتدار و قدرت را مطرح می‌کنیم که شامل بحث‌های اقتدار سخت، نیمه سخت و نرم است گفت: قدرت نرم ناشی از قدرت نرم‌افزاری و گفتمان‌سازی است که این در جامعه بر عهده دانشگاه‌ها و قشر دانشجو است بنابراین دانشگاه یکی از کانون‌های مهم تولید قدرت نرم است.دانشگاه دانشگاه کانون مهم قدرت

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها