واگذاری ساختمان دانشگاه امیرکبیر گرمسار به جهاد نصر غیرقانونی اعلام شده است

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   14 آذر 1391-04 December 2012بازدید 1341

واگذاری ساختمان دانشگاه امیرکبیر گرمسار به جهاد نصر غیرقانونی اعلام شده است


پرتال دانشگاهی به نقل از  خبرنگار مهر، نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه واگذاری ساختمان دانشگاه امیرکبیر گرمسار به جهاد نصر غیرقانونی است، تصریح کرد: رئیس جمهور دستور ابطال سند صادر شده در کمیسیون مستندسازی را صادر کرده است.

غلامرضا کاتب شامگاه دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران در دفتر خود در گرمسار با اشاره به این که واگذاری ساختمان دانشگاه امیر کبیر به شرکت جهاد نصر غیر قانونی صورت گرفته و رئیس جمهور نیز دستور ابطال سند صادر شده در کمیسیون مستند سازی را صادر کرده افزود: با وجود این که کمیسیون مستند سازی از شرکت جهاد نصر برای تعیین تکلیف قطعی سند و بررسی چگونگی نحوه واگذاری ساختمان دانشگاه امیر کبیر به این شرکت دعوت کرد اما این شرکت از حضور در این کمیسیون خودداری کرده است.

وی خاطر نشان کرد: بنا به بند ج قانون 89 ساختمان های بلااستفاده در شهرستان ها از اختیارات استاندار است و می تواند به هر نهاد دولتی واگذار نماید زیرا این ساختمان ها مالکیت دولتی دارند و هیچ دستگاهی به طور خاص مالک محسوب نمی شود.

نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان با تاکید بر این که مدیر کل قبلی جهاد کشاورزی برای فرار از قانون بدون اطلاع دولت و استانداری سمنان این ساختمان را به جهاد نصر که زیر مجموعه وزارت جهاد کشاورزی است به مبلغ600 میلیون تومان فروخته است تصریح کرد: زمانی که وزیر و استاندار متوجه این موضوع می شوند مدیرکل وقت جهاد کشاورزی را از سمت خود برکنار کردند اما مشکل همچنان باقی است.

کاتب یادآور شد: با واگذاری این ساختمان به دانشگاه امیرکبیر 1.5 میلیارد تومان از سوی بیت المال هزینه شده که طی مراحل قانونی انجام گرفته است.

وی ادامه داد: ساختمانی که در حال حاضر دانشگاه امیرکبیر شعبه گرمسار در آن استقرار دارد سال 1386 بر اساس مصوبه دولت و دستور استاندار وقت به این دانشگاه واگذار شده بود.

نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان با تاکید بر این که رئیس جمهور به کمیسیون مستندسازی دستور داده اند که ساختمان مذکوربه صورت رایگان به دانشگاه داده شود، اظهار داشت: شرکت جهاد نصر دستور هیئت دولت و رئیس جمهور را نادیده گرفته و از اجرا خودداری کرده است.

کاتب با گلایه از دادگستری ابراز داشت: متأسفانه دادگستری نیز در این امر بی تدبیری کرده و مصالح نظام و قانون را رعایت نکرده است و بعضا با بی اطلاعی از مسائل حکم صادر می کند در صورتی که قاضی بایستی اشراف کامل در مسایل سیاسی و اجتماعی داشته باشد.

وی با اشاره به این مطلب که انتقال سند این ساختمان به صورت غیرقانونی به جهاد نصر انجام شده است در صورتی که ملک دولتی باید با اطلاعیه و آگهی و با مزایده به نهاد های دیگر انتقال یابد گفت: علیرغم تمام این موضوعات استانداری سمنان آمادگی دارد برای حفظ حرمت دانشگاه و دانشجویان 800 میلیون تومان به شرکت جهاد نصر پرداخت نمایند تا ساختمان تحویل دانشگاه امیر کبیر شود.

نماینده مردم شهرستان های گرمسار وآرادان در پایان خاطر نشان کرد: راهکار اجرایی برای رفع مشکل بوجود آمده در خصوص مکان دانشگاه امیرکبیر در گرمسار، شکایت دانشگاه از جهاد نصر و پیگری حقوقی در مجلس شورای اسلامی در مورد ابطال سند و واگذاری غیر قانونی آنها با همراهی و حمایت شهروندان است و ما به جد پیگیر این موضوع هستیم.
واگذاری ساختمان امیر کبیر گرمسار جهاد نصر دانشگاه امیر کبیر

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها