برگزاری روز دانشجو در هفته آینده در دانشگاه تهران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   15 آذر 1391-05 December 2012بازدید 1494

برگزاری روز دانشجو در هفته آینده در دانشگاه تهران

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمد جواد جامه بزرگي  در ارتباط با لغو برنامه‌هاي تشکل‌هاي دانشجويي به مناسبت 16 آذر در دانشگاه تهران اظهار داشت: طبق برنامه‌هاي از پيش تعيين شده، قرار بود امروز چهارشنبه 15 آذر در دانشگاه تهران، برنامه‌هاي متنوعي از سوي دانشگاه و تمام تشکل‌هاي دانشجويي برگزار شود که به دليل آلودگي هوا و تعطيلي دانشگاه‌ها تمام برنامه‌هاي امروز لغو شد.

وي افزود: با درخواست‌هاي مکرر تشکل‌هاي دانشجويي، قرار است روز شنبه جلسه‌اي را در اين خصوص برگزار و تصميم‌گيري‌هاي لازم را براي برگزاري برنامه‌هاي لغو شده روز چهارشنبه و پنج شنبه 14 و 15 آذر ماه انجام دهيم.

جامه بزرگي با اشاره به نقش تعيين‌کننده دانشگاه تهران در فضاي دانشگاهي کشور گفت: مسئولان دانشگاه دليلي را براي عدم برگزاري نشست‌ها، همايش‌ها و ... در اين دانشگاه نمي‌بينند.

رئيس اداره برنامه‌ريزي و نظارت فرهنگي دانشگاه تهران با اشاره به فعاليت‌هاي ديگر تشکل‌هاي دانشجويي از جمله انجمن اسلامي در اين دانشگاه گفت: دانشجويان اين تشکل دانشجويي با کسب مجوز از دانشگاه قرار بود که نشستي را با حضور اساتيد دانشگاه تهران در روز چهارشنبه 15 آذر برگزار کنند.

وي در ارتباط با فعاليت‌ دانشجويان انجمن اسلامي بيان داشت: هر تشکلي که تخلفي در فعاليت خود نداشته باشد و داراي مجوز از سوي دانشگاه باشد مانعي براي فعاليت‌هاي خود در دانشگاه نخواهد  داشت، مگر اينکه در اجراي اساسنامه دچار مشکل شود.

جامه بزرگي با اشاره به حضور سخنرانان مختلف در تمام برنامه‌هاي دانشگاه تهران تصريح کرد: افرادي که حضورشان در دانشگاه و جامعه تنش‌زا نباشد هيچ ممانعتي براي حضور در دانشگاه ندارند و در اين خصوص توافقات لازم را با تمام تشکل‌هاي دانشجويي انجام داده‌ايم.

وي گفت: چندي پيش خبري مبني بر حضور سيد محمد خاتمي در دانشگاه تهران به مناسبت روز دانشجو شنيده شد، اما چنين خبري صحت ندارد و کسي از خاتمي براي حضور در اين دانشگاه، دعوت به عمل نياورده است.

رئيس اداره برنامه ريزي و نظارت فرهنگي دانشگاه تهران در پايان درباره ماهيت 16 آذر خاطرنشان کرد: در چند سال اخير، فعاليت جريان‌هاي دانشجويي به ماهيت اصلي 16 آذر که همان استکبارستيزي است بازگشته و دليلي هم براي عدم برگزاري هر برنامه‌اي در اين دانشگاه نداريم؛ ضمن اينکه علاوه بر صدور مجوز، براي اجراي برنامه‌ها از دانشجويان حمايت هم خواهيم کرد.

روز دانشجو دانشگاه تهران برگزاری روز دانشجو در دانشگاه تهران

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها