دانشجویان آرمان طلب از همان سال‌های نخستین پیروزی انقلاب با مجاهدت خود پای آمریکا را از این کشور قطع کردند.

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   16 آذر 1391-06 December 2012بازدید 940
دانشجویان آرمان طلب از همان سال‌های نخستین پیروزی انقلاب با مجاهدت خود پای آمریکا را از این کشور قطع کردند.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، شکور فردین ظهر امروز همزمان با روز دانشجو در همایش جنبش دانشجویی نمادی از اقتدار ایران در دانشگاه محقق اردبیلی اظهار داشت: ملت ایران به برکت خون شهدا و مراکز دانشگاهی‌ ما نیز با تکریم یاد و نام شهیدان راه آزادی در سال 1332 امروز قله‌های اوج و ترقی را به سرعت طی می‌کنند و به یقین می‌توان از 16 آذر سال 32 به عنوان سالروز تولد « مرگ بر آمریکا » یاد کرد.

وی خاطرنشان کرد: رگبارهای خصم در این روز در دانشکده فنی و در آستانه سفر معاون رئیس جمهور آمریکا به ایران سبب شد تا دانشجویان ارزشمند ما بزرگ‌نیا، قندچی و شریعت رضوی در اوج مظلومیت اما دفاع از حق آزادیخواهان جانشان را فدا کنند و برای همیشه دانشگاه را به پایگاه مبارزه با ظلم و تعدی و همچنین جنبشی در مسیر آزادیخواهی واقعی تبدیل کنند.

رئیس بسیج دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اینکه از 16 آذر ماه سال 32 دشمنان ما همیشه از روحیه استکبار‌ستیزی دانشجویان در هراس و نگرانی بوده‌اند،‌ یادآور شد: 13 آبان ماه در یک اتفاق بی‌نظیر تاریخی انقلاب دوم در این کشور رخ داد و دانشجویان با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا کاری ماندگار و کارستان انجام دادند.

فردین گفت: تبعید 25 دانشجو به جزیره خارک و همچنین دستگیری تعدادی از دانشجویان از دیگر اقدامات نظام‌های سفاک در مقابله و مواجهه با قشر روشن و با بصیرت دانشجویی بود.

وی بیان داشت: بسیج دانشجویی نیز که مولود انقلاب است در تداوم چنین حرکت‌های اصیل هرگز از پای ننشسته و سعی داشته است به صورت همه جانبه و در سه حوزه سیاسی، فرهنگی و علمی فعالیت‌های خود را با همراهی دانشجویان سامان دهد.

رئیس بسیج دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی افزود:‌ امروز در سنگر علم و توسعه فناوری‌های جدید مراکز علمی و دانشگاهی ما پیشرو اقدامی ناب هستند که در طول تاریخ نظیر آن را شاهد نبودیم و قطعاً این بالندگی علمی هویتی جدید به دانشجویان ما بخشیده و راه فتح قله‌های علمی و استقلال همه جانبه را فراهم آورده است.

فردین از بسیج دانشجویی به عنوان یک مجموعه جریان‌ساز یاد کرد و ادامه داد: در مقابله با هجمه‌های نرم دشمن بسیج دانشجویی به عنوان ستون خیمه و پیشرو در گذر از پیچ‌های تاریخی و خطرناک خود را مجهز به فضیلت‌های علمی و اخلاقی و ارزشی کرده است و ما قدر شهدای بزرگوار همچون علم‌الهدی‌ها،‌ گنجی‌ها و رضایی‌ها را می‌دانیم چرا که فتح‌الفتوح آنها برای دانشجویان ما امروز درسی تاریخی است.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به حرکت‌های سرنوشت‌ساز دانشجویان در مقاطع مختلف تاریخی همسو با حرکت‌های اصیل مردمی تصریح کرد: اگر امروز مبانی جمهوری اسلامی ایران در جنبش‌های منطقه‌ای به عنوان الگو مطرح می‌شود جریان‌سازی بسیج دانشجویی نیز در حوزه علمی، پژوهشی و هسته‌ای کشور می‌تواند نقطه‌ای عطف باشد.

روز دانشجو دانشگاه اردبیل جاهدت دانشجویان

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها