بصیرت دانشجویان معاصر با توجه به بحران‌های پس از انقلاب بسیار زیاد و به نوعی در حال طراحی هسته اصلی تمدن اسلامی هستند.

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   16 آذر 1391-06 December 2012بازدید 907بصیرت دانشجویان معاصر با توجه به بحران‌های پس از انقلاب بسیار زیاد و به نوعی در حال طراحی هسته اصلی تمدن اسلامی هستند.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از  در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس درمحمد حسین رامشت اصفهان اظهار کرد: دانشجویان وظیفه دارند برای طراحی هندسه اصلی تمدن اسلامی، دانش مورد نیاز کشور را تولید کنند و کسب رتبه‌های مختلف در زمینه علوم متفاوت نشان دهنده این است که دانشجویان و دانشمندان ما در واقع مشارکت گسترده‌ 90 درصدی در این زمینه دارند.

وی با اشاره به اینکه در اصلاح سبک زندگی هر فرد باید بررسی کند که متعلق به چه فرهنگ و جامعه‌ای است و بر اساس آن زندگی خود را تنظیم کند، تاکید کرد: دانشگاه وظیفه تولید دانش را در این زمینه برعهده دارد به این معنا که لازم است در ابتدا اصول و مولفه‌های فرهنگی سبک زندگی را بشناسد.

رئیس دانشگاه اصفهان تاکید کرد: وظیفه مهم دیگر دانشگاه‌ها این است که روش‌ها و الگوهایی که بتواند این رفتار را در جامعه نهادینه و ترویج کند را طبقه‌بندی و رشته‌ای را در این زمینه ایجاد کند تا تولید دانش در زمینه اصلاح سبک زندگی استمرار داشته باشد.

وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب در زمینه برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی گفت: این کرسی‌های در واقع کارگاهی آموزشی است تا دانشجویان نحوه ارائه اصولی صحبت‌ها و چارچوب منطقی بحث، انتقاد کردن و ارائه افکار را  فرا بگیرند و بتوانند برخورد صحیح با افکار مخالف خود و نقد  آنها را تجربه کنند.

رامشت تاکید کرد: دانشگاه اصفهان در کمتر از یک سال بیش از 50 کرسی آزاداندیشی برگزار کرده است و تا آخر سال نیز برگزاری نشست‌های دیگری را به منظور آموزش عملی دانشجویان برای ارائه افکارشان در برنامه خود دارد.بصیرت دانشجویان تمدن اسلامی دانشجو

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها