حوزه و دانشگاه در ریشه‌کنی منکرات باید همکاری کنند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   19 آذر 1391-09 December 2012بازدید 770

حوزه و دانشگاه در ریشه‌کنی منکرات باید همکاری کنند


مدیر حوزه علمیه خواهران آذربایجان غربی گفت: نخبگان دانشگاهی و حوزوی در صیانت از باورهای دینی باید همفکر و همگام در جهت کاهش آثار منکرات عمل کنند.

پرتال دانشگاهی به نقل از حجت‌الاسلام محمدرضا غنی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: طلاب دینی و حوزه‌های علمیه میدان‌دار و خط مقدم صیانت از دین اسلام هستند و باید در مواجهه با ترفندها و توطئه‌های شوم دشمن چاره‌اندیشی کنند تا جامعه را از آسیب‌های احتمالی در امان نگه دارند.

وی با اشاره به فعالیت‌ دشمنان اسلام در ‌تبلیغ و اشاعه فرهنگ خرافه، تصریح کرد: حرکت‌هایی که در مسیر القای مفاهیم غربی طراحی می‌شوند و با ترفندهای مختلف در‌صدد جلوه‌گری آن در میان جوامع اسلامی هستند، حوزه علمیه آنان را رصد کرده و با آگاهی بخشی به جوانان حیله‌های استکبار را خنثی می‌کند.

غنی‌زاده افزود: امروزه بیشترین کاربران در فضای مجازی را جوانان تشکیل می‌دهند که در صورت خلأ و کم‌توجهی به جبهه‌های فرهنگی و دینی موجب ناامنی در این محیط می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: طلاب علوم دینی به ویژه مراجع اندیشمند حوزوی با تسلط به فن خطابه و بیان قوی برای القای مفاهیم غنی دینی به گونه‌ای که در جوانان تأثیرگذار باشد به ویژه آن دسته از قشری که از طریق اینترنت برای رفع شبهه‌ های اعتقادی ارتباط برقرار می‌کنند فضا را برای پرسش و پاسخ مهیا کنند و با به‌روزرسانی اطلاعات دینی در سایت‌های مراجع و حوزه‌های علمیه بستر را ایمن کنند.

غنی‌زاده شناخت و آگاهی را مهم‌ترین عامل تعهد و دین‌مداری عنوان کرد و افزود: یافتن پاسخ دغدغه‌های دینی و عمل به وظایف در قبال پیروی از فرمان الهی و اجر اخروی سبب تعهد انسان نسبت به دین اسلام شده و با مطالعه و برطرف سازی مسائل اعتقادی و باورهای دینی رغبت و شناخت مضاعفی در بین جوانان ایجاد می‌شود.

وی با تاکید بر نقش علمای دینی و دانشگاهی در راستای انسجام و اتحاد موضوعی، خاطرنشان کرد: تلاش در راستای تحقق آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی و به دنبال آن فراهم ساختن بسترهای پویا، از بین بردن منکرات و پیشبرد اهداف متعالی را با هدف تفهیم دین برای جوانان مساعد می‌کند، زیرا بیان مطالب سازگار همراه با نیازسنجی مسائل دینی به قلم توانا و بیان گویا نیازمند است و این مسیر جز همکاری حوزه‌های مرتبط در بخش‌های گسترده و کارآمد اتاق‌های فکر میسر نمی‌شود.

غنی‌زاده اتحاد فکری و کارآمد را از جمله زمینه‌های مساعد برای خدمت به اسلام و مسلمین موثر عنوان کرد و افزود: مستحکم نگه داشتن جبهه‌های حق علیه باطل می‌تواند در پیشبرد اهداف نظام اسلامی موثر واقع شود به گونه‌ای که امروزه دشمن از طریق تغییر باورها و از راه جنگ نرم وارد میدان شده و با هدف تضعیف اعتقادات نیروی جوان تلاش می‌کند لذا با همت و پشتکار مسئولان و بها دادن به امر ترویج مکتب عظیم اسلام و تشییع در فضای سایبری همت و تحول دیگری را می‌طلبد.

وی اذعان داشت: لازمه ثمر دهی کارگروهی در گرو همکاری و همبستگی میان اقشار و مسئولین اجرایی است تا با همفکری صاحبان قلم و اندیشه و همچنین واگذاری بودجه در راستای حمایت‌های همه جانبه شاهد تجلی وحدت و عظمت امت اسلامی در قبال فریبکاری‌ها و توطئه‌های استکبار باشیم.


دانشگاه ریشه کنی منکرات حوزه دانشگاه در ریشه کنی منکرات

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها