تأکید هیئت علمی دانشگاه آزاد بر همسان سازی حقوق با دانشگاه‌های دولتی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   19 آذر 1391-09 December 2012بازدید 2035

تأکید هیئت علمی دانشگاه آزاد بر همسان سازی حقوق با دانشگاه‌های دولتی

در همایش اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ آزاد مطرح شد

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد در همایش کمیته مشاوران شاخه اعضای هیئت علمی بر همسان سازی حقوق‌شان با اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های دولتی تأکید کردند.

همایش کمیته مشاوران شاخه اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد صبح امروز با حضور فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه آزاد، معاونان وی و اعضای هیئت علمی این دانشگاه در بیمارستان فرهیختگان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد برگزار شد و در این همایش 17 نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها آزاد با مطرح کردن خواسته‌ها و مطالبات خود بر همسان سازی حقوق‌شان با اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های دولتی تأکید کردند.

بر اساس این گزارش در این همایش اسدالله مهرآرا عضو هیئت علمی و نماینده منطقه 3 دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ضرورت سرعت بخشیدن به اصلاح وضعیت اساتید، گفت: باید ساختار مناسب تشکیلاتی برای اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد ایجاد شود.

وی همچنین به اصلاح قوانین در دانشگاه آزاد برای ورود شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد.

مهرآرا شرایط ادامه تحصیل مربیان در دانشگاه آزاد را نیز خواستار شد.

در ادامه سید نظام الدین میر فتاری عضو هیئت علمی و نماینده منطقه 4 دانشگاه آزاد ایجاد قطب‌های علمی در مناطق افزایش حق سرپرستی اعضای هیئت علمی کاهش اختلاس جایگاه بین اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های دولتی و آزاد و پوشش بیمه از طرف بیمه گذاران را خواستار شد.

همچنین امیر حسین دوامی عضو هیئت علمی و نماینده منطقه 6 دانشگاه‌ آزاد ایجاد سیستم یا نرم افزار یک پارچه مالی توجه به سرمایه‌های انسانی، ایجاد تسهیلات و امکانات رفاهی متمرکز را از مطالبات اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد برشمرد و گفت: در حال حاضر پتانسیل خوبی از نظر تسهیلات در دانشگاه آزاد وجود دارد ولی به صورت جزیره مدیریتی می‌شود.

وی همچنین اعطای وام‌ها، تسهیلات و تفاوت حقوقی بین اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های آزاد و دولتی و ارتباط با صنعت را از معضلات این دانشگاه دانست.

کامبیز تحویلداری عضو هیئت علمی و نماینده منطقه 8 دانشگاه آزاد نیز با اشاره به ضرورت تهیه بانک اطلاعاتی از پایان نامه‌های کارشناسی ارشد، گفت: باید علاوه بر تهیه بانک اطلاعات برای پایان‌نامه‌ها کتاب‌هایی در این زمینه تألیف شود و کانون‌های علمی پژوهشی برای اساتید به بهره برداری برسد.

همچنین علی اکبر حسینی نماینده منطقه 10 دانشگاه آزاد خواستار کاهش بودجه برخی پروژه‌های عمرانی و اختصاص این بودجه به طرح‌های پژوهشی شد.

منصور احمدی نماینده منطقه 11 دانشگاه آزاد نیز در سخنان خود کاهش سقف موظفی تدریس اعضای هیئت علمی و بازنگری در سرمتن دروس را از مطالبات اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد برشمرد.

خلیل مطلب‌زاده نماینده منطقه 9 دانشگاه آزاد نیز گفت: با توجه به اینکه تعداد داوطلبان کنکور در حوزه‌های کاردانی به کارشناسی کاهش یافته و این مسئله برای دانشگاه آزاد مشکلاتی ایجاد می‌کند این دانشگاه می‌تواند دوره کارشناسی ارشد و دکترا را گسترش دهد.

وی ایجاد سامانه اطلاع رسانی برای ارسال پیامک با تسریع در فرآینده ارتقاء و همسان سازی حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ آزاد با دانشگاه‌های دولتی از خواسته‌های خود برشمرد.


هیئت علمی دانشگاه آزاد همسان سازی حقوق

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها