مسائل مطرح شده در دانشگاه شهید بهشتی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   20 آذر 1391-10 December 2012بازدید 1482


مسائل مطرح شده در دانشگاه شهید بهشتی


نظر طبیب‌زاده درباره پشت پرده طرح سوال از رئیس‌جمهور


نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مورد پشت‌پرده طرح سؤال از رئیس جمهور گفت: پشت‌پرده طرح سؤال عزل رئیس جمهور بود.


جلسه <a class=دانشگاه شهید بهشتی" title="مسائل مطرح شده در دانشگاه شهید بهشتی" width="250" height="150" />پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس زهره طبیب‌زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مراسم سالگرد تأسیس انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه تجاوزطلبی و زیاده‌خواهی در همه دوران وجود دارد و فقط ظاهر انسان‌ها تغییر کرده است، گفت: منطقه ما در کشورهای اسلامی به دلیل سرمایه‌ها و موقعیت مالی و نیروی انسانی مورد توجه مستکبران بوده است.

طبیب‌زاده با بیان اینکه بعد از جنگ جهانی دوم اروپا دچار اضمحلال می‌شود، اظهار داشت:‌ پس از آنکه اروپا کم‌کم ضعیف می‌شود قدرت نوظهور آمریکا از کاهش قدرت اروپا استفاده می‌کند که قدرت جهانی شود ولی هم‌آوردی مانند روسیه داشت.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اروپای شرقی تحت سلطه روسیه قرار داشت و اروپای غربی نیز تحت سلطه نظامی بود که دو قدرت سیاسی نظامی را به وجود آورده است.

عضو جبهه پایداری انقلاب اسلامی اضافه کرد: فروپاشی شوروی با بروز جریانات دانشجویی در ایران بود که معمولاً در دانشگاهها فضای ضدامپریالیستی حاکم شد.

طبیب‌زاده در ادامه در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان مبنی براینکه چرا در اعتراض به طرح سؤال از رئیس جمهور صحن مجلس را ترک کردید، گفت: در شرایط اقتصادی که کشور در مقابل تحریم‌های صد درصدی ایستادگی می‌کند طرح سؤال از رئیس جمهور نباید مطرح می‌شد.

وی با اشاره به کمیته‌ای که در آمریکا برای تحریم‌ هوشمند ایران تشکیل شده است، گفت: کمیته‌ای در آمریکا اوضاع را رصد می‌کند تا هیچ کشوری نتواند تحریم‌ها علیه ایران را دور بزند.

طبیب‌زاده در مورد علت شرایط اقتصادی کنونی گفت: بخشی از وضعیت کنونی اقتصادی کشور به اخلالگران بازار و بخش دیگر به سیاست‌های دولت و بخشی از آن به تحریم‌های صددرصدی علیه کشور برمی‌گردد.

وی افزود: در طول سه دهه گذشته پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره تحریم علیه کشور ایران وجود داشت ولی هیچگاه بانک مرکزی تحریم نبود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ما معتقد بودم طرح سؤال از رئیس جمهور در شرایط فعلی کمکی به حل مشکل اقتصادی نمی‌کند زیرا یک بار دیگر رئیس جمهور در مجلس حضور یافتند و نوع تعامل به نفع ما نبود.

وی با بیان اینکه هدف ما این است پاسخ مشکلات اقتصادی را به دست آوریم، اظهار داشت: جلسه‌ای که با طرح سؤال از رئیس جمهور باشد چیزی جز درگیری و تعارض مشاهده نمی‌شود؛ زیرا پشت پرده طرح سؤال از رئیس جمهور بود.

وی افزود: در طرح سؤال از رئیس جمهور خط داده شده بود که حتی دو روز به پایان این دولت مانده باشد، رئیس جمهور عزل کنند.

طبیب‌زاده با بیان اینکه طرح سؤال از رئیس جمهور که شش ماه به پایان عمر این دولت باقی است به صلاح نظام نیست، تصریح کرد: در مجلس هفتم نیز اصولگرایان در پایان دولت سعی داشتند آقای خاتمی و وزرای دولت هشتم را استیضاح کنند ولی مقام معظم رهبری به مجلس فرمودند که به هیچ‌وجه با دولت و وزرا برخورد مقابله‌آمیز نکنند.

عضو جبهه پایداری انقلاب اسلامی با بیان اینکه در مجلس جریانی وجود دارد که نمی‌خواهند معضلات اقتصادی حل شود، افزود: برای حل معضلات اقتصادی شورای مشترکی بین دولت و مجلس تشکیل شده که اتاق مبادلات ارزی یکی از نتایج آن است.

نماینده مردم تهران در مجلس تأکید کرد: مشکلات اقتصادی را نباید در جنجال‌ سیاسی حل کرد و باید از طریق کارگروه‌های اقتصادی مشکلات را حل کنیم.

طبیب‌زاده با بیان اینکه تغییرات بازار ارز در یک سال پیش اتفاق افتاده است، خاطرنشان کرد: با هواپیما پول به مملکت آوردن و شرایط اقتصادی را اداره کردن خیلی راحت است.

وی در مورد ترک کردن مجلس گفت: استدلال ما این بود که مقررات نادیده گرفته شده است و سخنان مقام معظم رهبری در نظر گرفته نمی‌شود به همین دلیل صحن مجلس را به نشانه اعتراض ترک کردیم.

عضو جبهه پایداری در واکنش به به سؤال یکی دیگر از دانشجویان مبنی براینکه رویکرد گفتمان جبهه پایداری چیست، اظهار داشت: یک دیدگاهی از اول انقلاب اسلامی وجود داشت که همان مبارزه با آمریکا بود ولی بعد از مدتی برخی روشنفکران در کشورهای اسلامی دچار خودباختگی شدند و شعار مبارزه با آمریکا ‌رفته رفته کمرنگ می‌شد که یکی از رویکردهای اصلی جبهه پایداری احیای دوباره مبارزه با آمریکا بود.

طبیب‌زاده با اشاره به اینکه گفتمان سوم تیر به عدالت و ساده‌زیستی برگشت، افزود: بعد از انقلاب اسلامی و جنگ کسانی بودند که پسر 24 ساله آنها کشتی تفریحی داشت و در سن 25 سالگی رئیس یکی از بزرگترین‌های شرکت‌های کشتیرانی می‌شود.

وی افزود: ما معتقدیم شاخص توانایی اشخاص، خانواده آنها نیست و اینگونه اشخاص توان اجرایی ندارند.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه ما با هر گونه سواستفاده از بیت‌المال مخالف هستیم، اظهار داشت: الان نیز ممکن است کسانی وجود داشته باشند که از بیت‌المال سواستفاده کنند ولی ما نیز هم‌صدا با شما می‌گوییم مرگ بر آنها.

به گفته عضو جبهه پایداری انقلاب اسلامی سواستفاده‌ کنندگان از بیت‌المال می‌خواهند احمدی‌نژاد، هاشمی و یا خاتمی باشد که در هر صورت ما مخالف آنها هستیم زیرا برای ما نظام ملاک است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه مقام معظم رهبری اجازه ندادند فرزندان‌شان حتی یک کار اقتصادی را برعهده بگیرند، تصریح کرد: گفتمان 3 تیر باید به ابتدای انقلاب برگردد که بچه آهنگر رئیس جمهور می‌شود.مسائل مطرح شده در دانشگاه شهید بهشتی دانشگاه شهید بهشتی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها