75 اختراع در دانشگاه آزاد اسلامی یزد ثبت شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   20 آذر 1391-10 December 2012بازدید 961

75 اختراع در دانشگاه آزاد اسلامی یزد ثبت شد


پرتال دانشگاهی به نقل از به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی یزد ˈابوالفضل داودیˈ با بیان اینکه حدود 65 درصد این اختراعات مربوط به چهار سال گذشته بوده است گفت : تعداد زیادی از این اختراعات مربوط به گروه های برق ، نساجی و پلیمر، متالورژی و عمران می باشد.

وی اظهار داشت: این اختراعات در اداره ثبت اختراع و مالکیت صنعتی ایران به ثبت رسیده و روند ثبت علمی و تجاری سازی آنها از سوی دانشگاه پیگیری شده است.

داودی افزود: ابراهیم خوانین زاده دانشجوی رشته برق الکترونیک این واحد با داشتن 9 ثبت اختراع ، هفت مدال طلای جهانی ، یک کاپ بهترین اختراع ، سه جایزه ویژه در مسابقات اختراعات جهانی ، رتبه اول در مسابقات اختراعات کشوری و هشت طرح برای گرفتن ثبت اختراع جزء پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامی یزد می باشد.

وی ادامه داد : یکی از رسالت های دانشگاه تولید علم و توسعه فعالیت های پژوهشی است که در حوزه پژوهشی در بحث کیفیت باید بیشتر کار شود و برانجام پژوهش های کاربردی مطابق با مشکلات جامعه و نیازهای اساسی مردم تاکید کرد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی یزد گفت : باید سعی شود کارهای پژوهشی ، اکتشافات ، اختراعات ، طرح های تحقیقاتی و مقالات علمی منجر به تجاری سازی ، تولید و بهره وری بیشتر در جامعه شود.

داودی تصریح کرد : حوزه پژوهشی واحد یزد در جهت اهمیت به دانشجویان خلاق و مبتکر ، حمایت های خود از ایده های نو و خلاقانه ، طرح های تحقیقاتی و اختراعات و اکتشافات دانشجویان ، همچنین حمایت از انجمن های علمی و ادبی و کمک به اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان را از مهمترین اولویت های دانشگاه عنوان کرد.

وی با بیان اینکه دانشگاه های آزاد اسلامی براساس امتیاز رتبه بندی می شوند اظهار داشت : هم اکنون امتیاز پژوهشی این واحد1136 و امتیاز واحد یزد 48/2488 می باشد که امیدواریم در آینده نزدیک این واحد از وضعیت بسیار بزرگ به مرحله جامع تبدیل خواهد شد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد گفت : رسالت اساتید دانشگاه ها چیزی جز ترغیب و تشویق دانشجویان علاقه مند به سوی پژوهش نیست و می توان با آماده سازی بستر و شرایط پژوهشی نیازهای اساسی کشور از مسیر دانشگاه تا صنعت را تامین کرد.

وی اضافه کرد: ثبت اختراعات توسط اعضای هیات علمی ، دانشجویان ، اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و غیره نشانگر اهمیت بیشتر تحقیق و پژوهش در این دانشگاه می باشد که امید است این اختراعات بتواند با ساخت و کاربردی شدن ، بخشی از نیاز های صنایع را برطرف سازد.

وی خاطر نشان کرد : هشتمین نمایشگاه اختراعات و ابتکارات در استان یزد 20 آذر امسال همزمان با دهمین جشنواره ملی ایده های برتر و هفته پژوهش ، به میزبانی پارک علم و فناوری یزد برگزار می شود .
اختراع در دانشگاه یزد دانشگاه آزاد یزد ثبت اختراع در دانشگاه یزد

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها