تغییر چگونگی ادامه تحصيل مربيان دانشگاه آزاد و حذف شرط سنی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   20 آذر 1391-10 December 2012بازدید 1517
تغییر چگونگی ادامه تحصيل مربيان دانشگاه آزاد و حذف شرط سنی

تهران - رييس دانشگاه آزاد اسلامي از حذف محدوديت سني براي ادامه تحصيل مربيان اين دانشگاه در مقطع دکتري خبر داد و گفت که از اين پس، مربيان دانشگاه آزاد در هر سني مي توانند ادامه تحصيل دهند.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری ايرنا، ˈفرهاد دانشجوˈ روز يکشنبه در جمع مشاوران شاخه اعضاي هيات علمي رياست دانشگاه آزاد اسلامي افزود: دانشگاه آزاد حدود 20 هزار عضو هيات علمي دارد که بيش از 70 درصد آنها مربي هستند و زماني که آنها با مرتبه مربي، کار خود را در دانشگاه آزاد شروع کردند جوان بودند و اکنون پا به سن گذاشته اند.

در آيين نامه فعلي، مربيان دانشگاه آزاد با سن بالاي 45 سال نمي توانند در مقطع دکتري ادامه تحصيل دهند.

دانشجو تاکيد کرد: اين استدلال صحيح نيست که اگر عضو هيات علمي با سن 45 سال در دوره دکتري پذيرفته شود نتواند ادامه تحصيل دهد به دليل اينکه به محض گرفتن مدرک دکتري، بازنشسته مي شود و دانشگاه به اين افراد، مديون است.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي توضيح داد: هر عضو هيات علمي دانشگاه آزاد با مرتبه مربي که بتواند در آزمون دکتري دانشگاه هاي دولتي و يا واحدهاي دانشگاه آزاد قبول شود بايد بتواند از طرف ما بورس دريافت کند.

رييس دانشگاه آزاد همچنين قول داد اين دانشگاه، 50 درصد از هزينه تحصيل مربيان بورسيه را متقبل شود.

وي گفت: اين درست نيست که درصورت ادامه تحصيل مربي، تعداد واحدهاي موظفش را کاهش داده و اجازه تدريس به او ندهيم بلکه بايد شرايطي را فراهم کنيم که اگر تحصيل وي تاثير منفي بر ايفاي مسووليتش نمي گذارد امکان تدريس در همان واحد دانشگاهي داشته باشد.

وي وعده داد افزايش حقوق بازنشستگي اعضاي هيات علمي دانشگاه آزاد را دنبال کند و اظهار داشت: با وجود تنگناهاي اقتصادي که به دليل تحريم هاي ناجوانمردانه غرب عليه ايران ايجاد شده است در سال جاري، حقوق اعضاي هيات علمي و کارمندان دانشگاه آزاد را 15 درصد افزايش داديم و در شرايطي که دانشگاه هاي پيام نور و غيرانتفاعي، 15 درصد افزايش شهريه داشتند دانشگاه آزاد هيچ افزايش شهريه اي براي دانشجويان اعمال نکرد و فقط براي ورودي هاي جديد، 5 درصد افزايش شهريه داشت.

دانشجو با يادآوري اعمال تخفيف 20 درصدي براي دانشجويان ورودي جديد دانشگاه آزاد در مقاطع کارداني و کارداني به کارشناسي در سال تحصيلي جاري، گفت: تخفيف شهريه در مقطع کارداني، پول بيشتري نصيب دانشگاه آزاد کرد چرا که به دنبال اعلام تخفيف شهريه، آمار داوطلبان اين دوره ها افزايش چشمگيري يافت و ظرفيت اشغال کلاس ها بالا رفت.

رييس دانشگاه آزاد به برخي تنگناهاي اين دانشگاه در 9 ماه گذشته اشاره کرد و گفت: در ابتداي ورود به اين دانشگاه با دو هزار و 600 ميليارد بدهي روبه رو بوديم و صندوق مشترک به جاي 400 ميليارد تومان، 16 ميليون تومان موجودي داشت و کسري هزار ميلياردتوماني در بودجه 91 نيز از ديگر مشکلات بود که خوشبختانه بخش قابل توجهي از اين مشکلات، حل و فصل شده است.

وي از اعضاي هيات علمي خواست که با صبر و حوصله، مسوولان دانشگاه آزاد را در برطرف کردن تدريجي مشکلات ياري رسانند.


ادامه تحصيل مربيان دانشگاه آزاد حذف شرط سنی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها