تغییر ریاست دانشگاه تهران مطرح نیست

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   21 آذر 1391-11 December 2012بازدید 700
تغییر ریاست دانشگاه تهران مطرح نیست
معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم درخصوص تغییر رئیس دانشگاه تهران گفت: تاکنون هیچ بحثی درخصوص تغییر رئیس دانشگاه تهران مطرح نبوده و همواره فضای عقلانیت سیاسی و تعادل رفتاری در این دانشگاه حاکم بوده است.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرگزاری مهر، غلامرضا خواجه سروی در خصوص نشاط سیاسی در دانشگاه‌ها گفت: نشاط سیاسی در سالهای اخیر به عنوان یکی از فعالیتهای اصلی در دانشگاه تبیین شده است و تعداد تشکل های دانشجویی در سالهای اخیر در چهارچوب ضوابط و مقررات افزایش نیز پیدا کرده و خواهد کرد.

وی به فضای سیاسی در دانشگاه‌ها اشاره کرد و افزود: فضای سیاسی در دانشگاه‌ها به معنی این نیست که فعالیت سیاسی فقط منحصر به تشکل های دانشجویی است بلکه تمام دانشجوها می توانند فعالیتهای سیاسی خود را در دانشگاه‌ها داشته باشند.

معاون فرهنگی وزیر علوم گفت: خوشبختانه در حال حاضر دانشگاه‌های ما از نشاط سیاسی نسبتا خوبی برخوردار است به عنوان مثال در انتخابات مجلس نهم همین نشاط سیاسی توانست نقش دانشگاه‌ها را در فعالیت‌های سیاسی اثبات کند و نیز به مرور با نزدیک شدن به مناسبتهای مهم مثل انتخابات ریاست جمهوری نیز شاهد این نشاط بیش از پیش نیز خواهیم بود.

خواجه سروی ادامه داد: از دیگر فعالیتهای دانشگاه‌ها از جمله بزرگداشت 13 آبان، 16 آذر و هفته پاسداشت شهدای  جهاد علمی است که در دانشگاهها نقش خود را به نحو احسن در این فعالیتها ایفا کرده و می کنند.

وی با اشاره به برگزاری بیش از دوهزار کرسی آزاد اندیشی در شش ماه اول سال  گفت: تاکنون از زمان آیین نامه قانون کرسی های آزاد اندیشی بیش از دو هزار کرسی آزاد اندیشی در دانشگاه‌ها برگزار شده که شاید چند برابر این هم میزگرد و تریبون آزاد در دانشگاه‌ها برگزار شده است.

معاون فرهنگی وزیر علوم افزود: وزارت علوم تلاش کرده تا موانع برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه‌ها را با کمک مسئولین دانشگاه به حداقل برساند و موانع را برطرف کند.

خواجه سروی ادامه داد: دانشگاه همواره آمادگی برگزاری کرسی های آزاد اندیشی را داشته و آمارها نشان می دهد که برگزاری کرسی ها در دانشگاه افزایش چشمگیری یافته و سیاست وزارت علوم این است که با تسهیلات ویژه و رفع موانع برگزاری کرسی های آزاد اندیشی را به جریانی پر شور در دانشگاهها مبدل کند.

وی اضافه کرد: یکی از ملاک‌های مهم ما در ارزیابی عملکرد دانشگاه برگزاری کرسی های آزاد اندیشی است.

وی درخصوص فعالیتهای انتخابات ریاست جمهوری در دانشگاه‌ها گفت: فضای دانشگاه‌ها همواره برای برگزاری فعالیتهای انتخاباتی آماده است تا بتواند همچون انتخابات مجلس نهم عملکرد خوبی را داشته باشد.

معاون فرهنگی وزیرعلوم درخصوص عملکرد دانشگاه تهران در حوزه فرهنگی گفت: دانشگاه تهران دانشگاه مادر و از دانشگاه‌های مهم کشور است و در تمامی زمینه ها همواره پیشرو و پیشگام بوده است و با حساسیت های ویژه ای دانشجویان و اساتید این دانشگاه پیگیر مسال روز کشور هستند.

خواجه سروی ادامه داد: فعالیتهای دانشگاه تهران همواره الگویی برای سایر دانشگاه‌ها بوده و همواره با حساسیت‌های ویژه ای در خصوص شرایط داخلی و خارجی کشور فعالیت‌ها و تحلیل های مناسبی داشته است.

وی در خصوص تغییر رئیس دانشگاه تهران که در محافل مختلف راجع به آن صحبت می شود، گفت: تاکنون هیچ بحثی درخصوص تغییر رئیس دانشگاه تهران مطرح نبوده و همواره فضای عقلانیت سیاسی و تعادل رفتاری در این دانشگاه حاکم بوده است و انشاء الله خواهد بود.

معاون فرهنگی وزیر علوم یادآور شد: کسانی که به دنبال ایجاد التهاب و تخریب هستند اینگونه مسائل را مطرح می کنند و گرنه دانشگاه تهران همواره روند عادی فعالیت‌های خود را طی کرده و از دانشگاه‌های فعال در حوزه های مختلف به ویژه حوزه سیاسی درکشور است.
ریاست دانشگاه تهران دانشگاه تهران تغییر ریاست دانشگاه تهران

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها