پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   21 آذر 1391 - 11 December 2012تغییر ریاست دانشگاه تهران مطرح نیست
معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم درخصوص تغییر رئیس دانشگاه تهران گفت: تاکنون هیچ بحثی درخصوص تغییر رئیس دانشگاه تهران مطرح نبوده و همواره فضای عقلانیت سیاسی و تعادل رفتاری در این دانشگاه حاکم بوده است.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرگزاری مهر، غلامرضا خواجه سروی در خصوص نشاط سیاسی در دانشگاه‌ها گفت: نشاط سیاسی در سالهای اخیر به عنوان یکی از فعالیتهای اصلی در دانشگاه تبیین شده است و تعداد تشکل های دانشجویی در سالهای اخیر در چهارچوب ضوابط و مقررات افزایش نیز پیدا کرده و خواهد کرد.

وی به فضای سیاسی در دانشگاه‌ها اشاره کرد و افزود: فضای سیاسی در دانشگاه‌ها به معنی این نیست که فعالیت سیاسی فقط منحصر به تشکل های دانشجویی است بلکه تمام دانشجوها می توانند فعالیتهای سیاسی خود را در دانشگاه‌ها داشته باشند.

معاون فرهنگی وزیر علوم گفت: خوشبختانه در حال حاضر دانشگاه‌های ما از نشاط سیاسی نسبتا خوبی برخوردار است به عنوان مثال در انتخابات مجلس نهم همین نشاط سیاسی توانست نقش دانشگاه‌ها را در فعالیت‌های سیاسی اثبات کند و نیز به مرور با نزدیک شدن به مناسبتهای مهم مثل انتخابات ریاست جمهوری نیز شاهد این نشاط بیش از پیش نیز خواهیم بود.

خواجه سروی ادامه داد: از دیگر فعالیتهای دانشگاه‌ها از جمله بزرگداشت 13 آبان، 16 آذر و هفته پاسداشت شهدای  جهاد علمی است که در دانشگاهها نقش خود را به نحو احسن در این فعالیتها ایفا کرده و می کنند.

وی با اشاره به برگزاری بیش از دوهزار کرسی آزاد اندیشی در شش ماه اول سال  گفت: تاکنون از زمان آیین نامه قانون کرسی های آزاد اندیشی بیش از دو هزار کرسی آزاد اندیشی در دانشگاه‌ها برگزار شده که شاید چند برابر این هم میزگرد و تریبون آزاد در دانشگاه‌ها برگزار شده است.

معاون فرهنگی وزیر علوم افزود: وزارت علوم تلاش کرده تا موانع برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه‌ها را با کمک مسئولین دانشگاه به حداقل برساند و موانع را برطرف کند.

خواجه سروی ادامه داد: دانشگاه همواره آمادگی برگزاری کرسی های آزاد اندیشی را داشته و آمارها نشان می دهد که برگزاری کرسی ها در دانشگاه افزایش چشمگیری یافته و سیاست وزارت علوم این است که با تسهیلات ویژه و رفع موانع برگزاری کرسی های آزاد اندیشی را به جریانی پر شور در دانشگاهها مبدل کند.

وی اضافه کرد: یکی از ملاک‌های مهم ما در ارزیابی عملکرد دانشگاه برگزاری کرسی های آزاد اندیشی است.

وی درخصوص فعالیتهای انتخابات ریاست جمهوری در دانشگاه‌ها گفت: فضای دانشگاه‌ها همواره برای برگزاری فعالیتهای انتخاباتی آماده است تا بتواند همچون انتخابات مجلس نهم عملکرد خوبی را داشته باشد.

معاون فرهنگی وزیرعلوم درخصوص عملکرد دانشگاه تهران در حوزه فرهنگی گفت: دانشگاه تهران دانشگاه مادر و از دانشگاه‌های مهم کشور است و در تمامی زمینه ها همواره پیشرو و پیشگام بوده است و با حساسیت های ویژه ای دانشجویان و اساتید این دانشگاه پیگیر مسال روز کشور هستند.

خواجه سروی ادامه داد: فعالیتهای دانشگاه تهران همواره الگویی برای سایر دانشگاه‌ها بوده و همواره با حساسیت‌های ویژه ای در خصوص شرایط داخلی و خارجی کشور فعالیت‌ها و تحلیل های مناسبی داشته است.

وی در خصوص تغییر رئیس دانشگاه تهران که در محافل مختلف راجع به آن صحبت می شود، گفت: تاکنون هیچ بحثی درخصوص تغییر رئیس دانشگاه تهران مطرح نبوده و همواره فضای عقلانیت سیاسی و تعادل رفتاری در این دانشگاه حاکم بوده است و انشاء الله خواهد بود.

معاون فرهنگی وزیر علوم یادآور شد: کسانی که به دنبال ایجاد التهاب و تخریب هستند اینگونه مسائل را مطرح می کنند و گرنه دانشگاه تهران همواره روند عادی فعالیت‌های خود را طی کرده و از دانشگاه‌های فعال در حوزه های مختلف به ویژه حوزه سیاسی درکشور است.تگ ها ریاست دانشگاه تهران دانشگاه تهران تغییر ریاست دانشگاه تهران
موسسه پژوهش MBA
موسسه پژوهش مدیریت
اخبار روزنامه ها

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت